Pēc Lāčplēša dienas nav konstatēti bojājumi Rīgas pils mūrim

© F64

Šogad, veicot sakopšanas darbus pēc Lāčplēša dienas pasākuma, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) būtiskus bojājumus atjaunotajam Rīgas pils mūrim nav konstatējuši, informē VNĪ.

Tātad tērauda aizsargsiets savu funkciju ir izpildījis un iecerēto mērķi attaisnojis.

VNĪ izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri atsaucās aicinājumam saudzēt Rīgas pils mūri un Lāčplēša dienā novietoja svecītes īpaši tam atvēlētajās vietās.

Pērnā gada nogalē VNĪ noslēdza Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra restaurāciju Daugavas pusē un sadarbībā ar Rīgas pils atjaunošanas padomi uzsāka piemērotākā risinājuma meklēšanu, lai iedzīvotāji Lāčplēša dienā, turpinot tradīciju, varētu nolikt svecītes pie pils mūra, termiski to nebojājot, bet reizē, lai šis risinājums neaizsegtu skatu uz mūri un radītu klātienes sajūtu.

Izvērtējot dažādu ekspertu ierosinājumus, tika pieņemts lēmums atbalstīt arhitekta Pētera Blūma ideju, apkārt mūrim izvietot mobilu tērauda aizsargsietu. Rezultātā gar pils mūri 180 metru garumā tika uzstādīts tērauda aizsargsiets, uz kura piecos dažādos līmeņos var izvietot līdz pat 10 500 svecītēm.

VNĪ atgādina, ka 2014.gadā, pēc SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa" arhitekta Artūra Lapiņa izstrādātā projekta, Rīgas pils apkārtmūra konservācijas darbu laikā veikta mūra virskārtas attīrīšana, apstrāde ar biocīdu, zudušo vai bojāto ķieģeļu atjaunošana. Lai novērstu mitruma iekļūšanu mūra iekšienē, tika veikta arī šuvojuma atjaunošana.

 

Latvijā

“Migrācija ir jāpieņem kā notiekošs faktors,” tālrādē izteicās Valsts kancelejas Inovācijas laboratorijas vadītāja Evija Taurene. Par šo atziņas “pērli” jau ir runāts pietiekami, tāpēc mani vairāk interesēja pati Inovācijas laboratorija. Ko tā “ēd”? Uz ko tiecas?

Svarīgākais