Būvniecības valsts kontroles birojs, kas gada laikā sabiedrisko attiecību pakalpojumam atvēlējis 29 tūkstošus eiro, nav iegādājies mērinstrumentu, kas maksā tikai pusotru tūkstoti.
To, pirmdien ar biroja speciālistiem un Saeimas deputātiem apmeklējot stacionāru Gaiļezers, konstatējis Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ringolds Balodis. Savukārt biroja darbinieki nav devuši pamatu šaubām par savu profesionalitāti.
Jautāts, kāds bija iemesls viņa vadītās komisijas vizītei slimnīcā, R. Balodis skaidro, ka pēdējā laikā vairākkārt izskanējusi pārliecība – birojs izveidots, lai tikai nomierinātu tautu, un vairāk nodarbojas ar birokrātiskiem sīkumiem, nevis reālu ēku kontroli.
Lai pārliecinātos, ka biroja darbinieki spēj ne tikai pārbaudīt dažādus dokumentus, bet strādāt arī objektos, komisija noorganizēja braucienu uz slimnīcu, iepriekš par galamērķi neinformējot ne biroja pārstāvjus, ne slimnīcas vadību.
Pārbaudes laikā deputāti ar gandarījumu secinājuši, ka biroja pārstāvji ir sava amata lietpratēji. «[Biroja vadītājs Pēteris] Druķis diezgan labi sevi parādīja, deputātiem radās labs iespaids,» rezumē politiķis.
Taču viņu izbrīnījusi kāda biroja darbinieka paustā nožēla, ka iestādei nav speciāla mērinstrumenta, kas ļautu izmērīt konstrukcijās esošo plaisu dziļumu. «Jautāju viņam, cik tāds maksā – izrādās, pusotru tūkstoti, bet tajā pašā laikā viņi medijiem tērē 29 tūkstošus,» neizpratnē ir R. Balodis.
Savukārt pārbaudes gaitā Būvniecības valsts kontroles darbinieki ir konstatējuši vairākas problēmas slimnīcas ēkā. Biroja darbinieki, piemēram, konstatējuši problēmas siltummezglā, kontroles trūkumu, ekspluatācijas problēmas un nolaidību. Tāpēc konstatēts, ka situācija ir uz kritiskās robežas un steidzami jāveic remonts, un daudzas lietas jāsaved kārtībā, norādīja atbildīgais būvinspektors.
Interesanti, ka deputāti pārsteiguma vizītes laikā arī konstatēja, ka slimnīcas 11. stāvā, kur atrodas bēniņi, iekārtota atpūtas telpa, kur patīkamākai brīvā laika pavadīšanai izvietots klubkrēsls, novusa un galda tenisa galdi, kā arī šautriņu mērķi.
Visapkārt izmētātas tukšās cigarešu paciņas un alkoholisko dzērienu pudeles uzskatāmi liecināja, ka slimnīcas personāls nelegālo atpūtas telpu ir iecienījis. Gaiļezera darbiniekiem nav sveša arī mediķiem raksturīgā īpatnējā humora izjūta. Uz siltuma caurules, kas šķērso pagrīdes atpūtas telpu, izveidots uzraksts vācu valodā arbeit macht frei (darbs dara brīvu), kas tīri labi iekļautos teju jebkuras atpūtas telpas interjerā, ja vien Otrā pasaules kara laikā fašistiskās Vācijas režīms to nebūtu izkāris virs vairāku koncentrācijas nometņu vārtiem.