Sieviete četras dienas dzīvo slimnīcā, jo netiek dzīvoklī

© F64

Pirmdien 13. jūlijā no savas dzīvesvietas uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku nogādāta 52 gadus veca sieviete, kura alkohola reibumā mājās nokritusi. Pēc apskates klīnikas speciālisti konstatēja, ka pacientei briesmas nedraud un ārstēšanās slimnīcā nav nepieciešama, tomēr tikai pēc četrām dienām ar slimnīcas transportu un darbinieku palīdzību sievieti izdevās nogādāt mājās.

Izrakstīt no slimnīcas pacienti nebija iespējams, jo piederīgie uz tālruņa zvaniem neatsaucās. Nogādāt dzīvesvietā arī nevarēja, jo dzīvokļa atslēgas viņai nebija un persona, ar kuru sieviete dzīvo kopā nebija atrodama. Jāmin, ka paciente iepriekš ir pārcietusi insultu un pati saviem spēkiem pārvietoties nevar.

„Mēs vērsāmies gan pie policijas, gan sociālajā dienestā, tomēr tikai pēc četrām dienām ar policijas un glābēju palīdzību tika atvērtas sievietes dzīvokļa durvis. No slimnīcas paciente ar mūsu transportu tika nogādāta savā dzīvesvietā. Pirms tam sieviete teica, lai mēs viņu aizvedam līdz mājām un atstājam uz soliņa, kur viņa gaidīšot savu dzīvesbiedru, ar kuru pirms nogādāšanas slimnīcā kopīgi lietojusi alkoholiskos dzērienus tas, protams, nebija risinājums, tāpēc turpinājām meklēt citas iespējas”, norāda Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Slimnīcai šī ir vērā ņemama problēma, jo šādu jautājumu risināšana aizņem personāla darbu un līdzekļus. Atrodoties Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, pacientei tika nodrošināta ēdināšana, aprūpe un kopšana, kas neietilpst klīnikas funkcijās. Šai sievietei nebija pat apģērba un apavu, lai paciente varētu nokļūt mājās tos sagādāja slimnīcas darbinieki. Katru gadu, pie mums nonāk aptuveni 1000 pacienti ar alkohola indikācijām, kuriem šeit nevajadzētu atrasties. Šo visu varētu atrisināt atskurbtuvju ieviešana, piebilst Aleksejs Višņakovs.

Liela problēma ir arī parādnieki, kuri nesamaksā par slimnīcā saņemtajiem pakalpojumiem. Neskatoties uz to, ka slimnīca izrāda pretimnākšanu un pacientiem piedāvā atlikto maksājumu, kuru var veikt sadalot vairākās daļās, katru gadu pacienti slimnīcai paliek parādā ap 600 000 eiro. Arī šai pacientei tika noformēts atliktais maksājums, jo par saņemtajiem pakalpojumiem viņa norēķināties nevarēja. Šobrīd summa uzkrājoties, sasniegusi jau 3,7 miljonus eiro. Pēdējo trīs gadu laikā rēķinus nav samaksājuši 50 000 pacientu. Pašlaik valstij nav mehānisma kā šos līdzekļus kompensēt un parāds ar katru gadu aug.

Svarīgākais