Tas bija slapjākais un ātrākais maratons

25 931 skrējējs no 69 valstīm! Tik liels ir izaudzis Rīgas maratons savas pastāvēšanas 25. gadā. Lietus lija, krosenēs žļurkstēja, un tomēr vakar iegūti arī augstākās raudzes rezultāti. Pilnajā distancē galvenie apbalvojumi Etiopijas un Kenijas pārstāvjiem, savukārt pusmaratons ir mūsu disciplīna! Kā tad bez Jeļenas Prokopčukas © F64

Lattelecom Rīgas 25. jubilejas maratons ar laika apstākļiem dalībniekus nelutināja, toties lutināja ar sportiskiem panākumiem – pārspēti vairāki rekordi, turklāt arī latviešiem bija iemesls kāpt uz pjedestāla.

Pilnajā maratona distancē pirmie trīs apbalvojumi aizceļos uz Āfrikas kontinentu – gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Etiopijai pirmās divas vietas, Kenijai – trešā. Finiša lenti ar Rīgas maratona rekordu pārplēsa Haile Tolosa Bekuma (2:12:28,390). Sievietēm ātrākā bija Eshetu Deme Mesereta (2:37:03,280). Arī pārējie līderi no karstā kontinenta. Kaut kas tomēr viņiem ir citāds – varbūt anatomija, varbūt motivācija. Krāsu harmoniju izjauca vienīgi krieviete Natālija Volgina no Krievijas – viņai ceturtā vieta.

Bet pavisam cita aina pusmaratona finišā. Abi uzvarētāji – pašmāju sportisti. Sieviešu konkurencē, kā jau tika cerēts un gaidīts, uzvarēja Jeļena Prokopčuka (1:13:24,800), savukārt vīriem uzvaras laurus plūca Jānis Girgensons (1:06:20,630).

No mūsējiem pjedestāla gods un trešā vieta Karīnai Helmanei (1:24:14,390). Pārējo sadalīja Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji.

Līderi ātri aizskrien, ātri atskrien, tikmēr trasē paliek tie, kuriem skriešana ir hobijs, sirdslieta, bet ne profesija. Iespējams, tieši viņiem maratons ir vislielākie svētki, un vienalga, vai tie ir visi 42 195 metri, tikai pusīte, desmit kilometri vai pat tikai pieci. Īsākā distance vairāk gan bija tāda jauka tipināšana cauri Rīgai suņu, bērnu un ratiņu kompānijā. Tai bija reģistrējies lielākais dalībnieku skaits. Acīmredzot tie, kam svarīgi piedalīties, izmēģināt un tiekties jau uz nākamo – 10 kilometru latiņu. Sinoptiķu solītā krusa, par laimi, izpalika, tomēr samērcēt apavus vajadzēja visu četru distanču dalībniekiem. Iespējams, tas pat nāca par labu skriešanai, jo rezultāti patiešām labi. Arī Neatkarīgās izdevēja Mediju nama un fotoziņu aģentūras F64 apvienotajai komandai, kas plašāk bija pārstāvēta desmit kilometros. Mūsu fotogrāfītei Norai Krevņevai augstākais rezultāts komandā, bet 10 kilometru konkurencē kopumā dāmām ceturtā vieta. Pjedestāls vien dažu sekunžu attālumā, tātad ir uz ko tiekties nākamajā gadā.

Protams, spēki un varēšana jārēķina jebkurā distancē un ikvienā grūtā brīdī. Diemžēl šā gada maratons nesis arī vienu sēru vēsti. Ne velti skrējējiem bieži jāatgādina, ka lielākā drosme ir laikus izstāties. Nokavēts brīdis ir neatgriežams. Tomēr skaidrs arī, ka tik plaši apmeklētā pasākumā cilvēkiem var gadīties dažādas veselības ķibeles. Labi, ja pietiek tikai ar plāksteri tulznai.

Šis bija kuplākais Rīgas maratons savā pastāvēšanas vēsturē – ja pieskaita sestdien notikušo bērnu skrējienu, 30 000 stabili pārsniegti.

Ar plašāko pavadošo kultūras programmu un pirmo reizi divu dienu garumā. Šī ir arī jauna latiņa organizatoriem. Nākamajam gadam jābūt vismaz tikpat labam un vēl labākam. Vienīgās korekcijas prasās ieviest laika prognozēs, tā, lai «starp mākoņiem uzspīdētu saule».

Lattelecom Rīgas maratons skaitļos

Kopējais dalībnieku skaits: 25 931 (2014. g. – 23 193)

5 km: 13 387

10 km: 6570

Pusmaratons: 4275

Maratons: 1699

Sievietes: 12 687

Vīrieši: 13 244



Svarīgākais