Paredzēts, ka rīt Rīgas domē lems par RSK apdrošināšanas AS (RSK) likvidēšanu. Tikmēr turpinās gan to vainīgo meklējumi, kuri nolaida šo kompāniju uz grunti, gan izzināts, kāpēc starpniekfirmai savulaik tika pārskaitīts gandrīz pusmiljons latu.
Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uzdevis izvērtēt iespējas atgūt, iespējams, nepamatoti izlietotos RSK līdzekļus. Neatkarīgā jau rakstīja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) radās aizdomas, ka Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošā RSK, slēdzot apdrošināšanas līgumu ar SIA Rīgas satiksme, ir izšķērdējusi gandrīz 0,5 miljonus latu, ko samaksājusi brokeru firmai. Šo lietu izmeklē policija. Domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Andris Ameriks (LPP/LC) uz Neatkarīgās jautājumu, vai pašvaldībai tomēr nebūtu arī pašai jāmeklē vainīgie, atbildēja: "Uzsākot likvidācijas procesu, tiek iecelts likvidators. Ja likvidatoram radīsies aizdomas, ka sabiedrības līdzšinējā darbībā notikušas kādas nelikumības, Rīgas dome nekavējoties rosinās saukt vainīgos pie atbildības." Jāpiebilst gan, ka vainīgo meklējumi turpinās kopš pagājušā gada vasaras.
Pašlaik RSK valdei uzdots izvērtēt iespējas atgūt finanšu līdzekļus, kuri izlietoti iespējamiem nepamatotiem maksājumiem kompānijas darījumu partneriem. Valdei arī jānovērš nepilnības, kuras konstatētas domes Audita un revīzijas pārvaldes revīzijā. Revīzijas atzinums būs publiski pieejams šonedēļ, bet zināms, ka tajā norādīts uz grāmatvedības pārkāpumiem un nepietiekamu kontroli pār samaksātajiem brokeru komisijas izdevumiem.
Lai varētu uzsākt RSK likvidāciju, jāsaņem FKTK atļauja, kura 2009. gada decembrī nolēma apturēt apdrošināšanas kompānijas darbību, lai neapdraudētu jau esošos klientus. RSK nedrīkst slēgt jaunus apdrošināšanas līgumus līdz šā gada 31. janvārim. Kļuvis zināms, ka RSK parāds Rīgas Austrumu slimnīcai jau sasniedzis 323 000 latu. Arvien biežāk problēmas ar norēķiniem rodas RSK polišu īpašniekiem, kaut arī kompānija mierina, ka viss ir kārtībā.
Dome aizvadītā gada maijā nolēma ieguldīt 1,25 miljonus latu RSK pamatkapitālā, lai netiktu apturēta uzņēmuma darbības licence. Domes deputāti pašlaik pieļauj, ka līdzekļu ir pietiekami, lai varētu norēķināties ar RSK klientiem un medicīnas iestādēm. Nepieciešamības gadījumā varētu pārdot RSK ēku Lāčplēša ielā 38. Opozīcija gan uzskata, ka ēka jāsaglabā pilsētas īpašumā, turklāt pašlaik tajā atrodas nomnieks – poliklīnika Pulss. Lai namu pārdotu, būs jālauž līgums ar nomnieku, turklāt nekustamā īpašuma tirgus cenas pārdošanai nav izdevīgas. Līdzšinējās debatēs domnieki gan pieļāvuši, ka māja būs jāpārdod un, visticamāk, par neizdevīgu cenu.
Līdz šim RSK pamatkapitālā pamatā bija nevis nauda, bet īpašumi – divas ēkas. Proporcija starp īpašumu un naudu ir 70 pret 30, taču vajadzētu būt otrādi, liecina dokumenti. Pirms vairākiem gadiem, kad domē lēma par RSK privatizācijas iespējām, ēkas bija iekārojami objekti, bet šobrīd drīzāk ne. Pašvaldība nevēlas ieguldīt vēl vienu miljonu latu, lai apdrošināšanas uzņēmums varētu turpināt savu darbību.