Rīgas centrā pie Latvijas Mūzikas akadēmijas kokā vērojama urālpūce

© dabasdati.lv

Šodien liepas zaros pie Latvijas Mūzikas akadēmijas apmetusies urālpūce, novēroja aģentūra LETA.

Situācijas, ka Rīgas centrā būtu novērojamas urālpūces, ir ļoti retas, taču tādas situācijas mēdz būt, sacīja Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Urālpūce ir Latvijas austrumu daļā bieži sastopama pūču suga. Boiko pieļauj iespēju, ka Rīgas centrā sastaptā pūce varētu būt atlidojusi no Vidzemes vai Latgales medījumu meklējumos, jo patlaban Latvijas austrumu daļā ir liels sniegs un pūcēm tikšana pie medījuma ir apgrūtināta. Tāpat ornitologs minēja, ka pūce varētu būt nedaudz apjukusi no automašīnām un to skaņām.

Urālpūcei Rīgas centrā lielākais apdraudējums varētu būt vārnas, kuras tai varētu nodarīt pāri, vēstīja ornitologs. Kā novēroja LETA, urālpūcei tuvumā esošajos zaros jau bija sasēdušās vairākas vārnas, kuras vēroja pūces darbību.

Rīgas centrā esošā urālpūce izraisīja daudzu putnu vērotāju interesi, kuri Raiņa bulvārī vēro un fotografē pūci.

Latvijā urālpūce ir samērā parasta ligzdotāja un nometniece austrumu daļā, tomēr reti sastopama Daugavas kreisā krasta mežos, bet Kurzemē ļoti reti tiek novēroti atsevišķi klīstoši putni un nav ziņu par ligzdošanas gadījumiem.

Urālpūce ir viena no lielākajām pūcēm, un tās spārnu plētums sasniedz pat 125 centimetrus, bet tās garums ir no 58 līdz 62 centimetriem. Urālpūces pamatkrāsa ir gaiši pelēka ar brūniem raibumiem un svītrām. Urālpūce atšķirībā no vairāku citu sugu pūcēm labi redz arī gaismā un dažkārt dienā arī medī.

Savukārt laikraksts "Ziemeļlatvija" informē, ka 8.janvārī kāds valcēnietis pie kāda nama balkona atradis nokritušu pūci. Veterinārārste, kam putns nogādāts, pieļauj, ka putns varētu būt savainojusies, nejauši ielidojot kādas smagās automašīnas priekšējā stiklā. Viņa cer, ka putns atlabs un savā jaunajā mājvietā - Rīgas Zooloģiskajā dārzā - iedzīvosies un sniegs prieku tā apmeklētājiem.

Arī Valkā atrastā ir urālpūce, kura, ja izrādīsies, ka tā ir mātīte, varētu radīt pēcnācējus.

Svarīgākais