Līdz ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) rīkojumu aizliegums atrasties uz ledus ir atcelts uz Ķīšezera un Juglas ezera - abos ne tālāk par 300 metriem no krasta līnijas, līcī pie Vidzemes alejas, kā arī uz Bābelīša ezera un Gaiļezera, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvalde konstatējusi, ka uz vairākām Rīgas ūdenstilpēm izveidojusies noturīga ledus kārta, tādēļ pašvaldība šajās vietās atcēlusi aizliegumu iedzīvotājiem atrasties uz ledus. Attiecīgs pilsētas izpilddirektora rīkojums izdots šodien, lai nedēļas nogalē zemledus makšķernieki netraucēti varētu baudīt ziemas priekus. Lēmuma pieņemšanā tika ņemtas vērā arī makšķernieku organizāciju rekomendācijas.
Pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājs Dmitrijs Pavlovs atgādina, ka simtprocentīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem jebkurā gadījumā. "Aicinu arī zemledus makšķernieku apzinīgāko daļu iesaistīties sabiedrības izglītošanā un nepalikt vienaldzīgiem, redzot citu žibulētāju vai iedzīvotāju pārgalvīgu rīcību. Īpaši aicinu uzmanīt bērnus, lai tie vieni paši neatrastos uz ūdenstilpju ledus," saka Pavlovs.
Kā ziņots, pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpēm ir noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.
Saskaņā ar domes saistošajiem noteikumiem ir aizliegts atrasties uz attiecīgo ūdenstilpju ledus Rīgas pilsētas izpilddirektora noteiktajā paaugstinātas ledus bīstamības periodā, kā arī uzbraukt ar mehānisko transportlīdzekli uz ledus ūdenstilpēs. Izņēmumi ir gadījumi, kad nepieciešams sniegt palīdzību vai apsaimniekot ūdenstilpi, kā arī publiska pasākuma laikā, ja tas saskaņots ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru un pasākuma organizators uzņemas atbildību par pasākuma norises drošību.
Paaugstinātas ledus bīstamības periods ir konkrēts laika periods, kuru Rīgas pilsētas izpilddirektors, ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, noteicis ar rīkojumu. Rīkojumam jābūt izsludinātam, publicējot informāciju oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", plašsaziņas līdzekļos, kā arī izvietojot brīdinājuma zīmes pie attiecīgajām ūdenstilpēm.
Par minēto punktu pārkāpšanu var tikt uzlikts administratīvais naudas sods līdz 71 eiro.