Reorganizācijas un arī pašu iniciatīvas dēļ no Rīgas Kurzemes rajona sociālā dienesta aizgājuši daudzi darbinieki. Līdzīga panika citos rajonos un priekšpilsētās nav vērojama. Tomēr darba apjoms arī citviet sociālajiem darbiniekiem būs lielāks, kamēr reorganizācija netiks pilnībā pabeigta.
Kurzemes rajona sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja Līga Veidemane atzīst, ka darbinieku pašlaik trūkst. Aizgājuši arī tie, kurus reorganizācija nebūtu skārusi. No 1. decembra Rīgas Ziemeļu rajona, Vidzemes priekšpilsētas, Zemgales rajona, Kurzemes rajona un Latgales priekšpilsētas sociālie dienesti un sociālo jautājumu centrs tiek reorganizēti, tos apvienojot un izveidojot Rīgas Sociālo dienestu. Dati šajās dienās tiks apkopoti, un kļūs zināms vakanču skaits. "Meklējam jaunus darbiniekus, tas ir tikai dienu jautājums. Domāju, ka šajos laikos cilvēkus atradīsim," saka L. Veidemane. Par dažiem desmitiem latu samazinātā alga nevarētu būt iegansts darbinieku trūkumam.
Kāda pēc pašas vēlēšanās aizgājusī darbiniece stāsta, ka darba kļuvis vairāk un visgrūtākais bijis uzklausīt cilvēku pretenzijas pabalstu lietās. "Lielāks klientu skaits vērojams jau tagad. Par pabalstiem sāk interesēties arī cilvēki ar hipotekārajiem kredītiem. Nedomāju, ka klientu skaits pieaugs dramatiski. Tagad, kad ir viens dienests, varam pārdalīt resursus, un klienti, manuprāt, vispār neizjūt reorganizācijas sekas," uzskata Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis. Viņš skaidro, ka reorganizācijas gaitā sociālā darba speciālistiem vietas ir saglabātas, tika samazināti administratīvie resursi – nodaļu vadītāji un tamlīdzīgi. Saskaņā ar likumu no sociālā darba jāaiziet bija cilvēkiem bez nepieciešamās izglītības. Arī L. Veidemane piekrīt, ka palicējiem pašlaik jāstrādā daudz vairāk, bet kopumā sociālajiem darbiniekiem darba apjoms nepalielināsies. "Negācijas jāuzklausa visu laiku. Darbiniekiem notiek supervīzijas [konsultatīvs atbalsts ar mērķi analizēt, novērtēt un uzlabot profesionālo darbību – aut.]. Mūsu lokā ir arī psihologi," apstākļus raksturo L. Veidemane.
Ziemeļu rajona sociālā dienesta vadītāja Iveta Zilgalve uz situāciju raugās mierīgāk. Cilvēki bez atbilstīgas izglītības zinājuši, ka vajadzēs aiziet, tāpēc reorganizācija viņus nav pārsteigusi. Protams, kamēr vietā dabūs citus, būs grūtāk strādāt, bet milzu sarežģījumus I. Zilgalve neprognozē. "Tūlīt tiks piešķirts pārtikas pabalsts, jābūt tam gataviem," viņa noteic.
Vidzemes priekšpilsētas sociālajā dienestā par atbrīvojamo darbinieku skaitu neko pateikt nevarēja, bet situāciju kā paniku neraksturoja.