Neraugoties uz ugunsgrēku, Rīgas pils Svētā Gara tornis Latvijas svētkos būs saposts

© F64

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, būvnieki būs pabeiguši Rīgas Pils Sv.Gara torņa krāsošanas darbus un apkārtmūra apaļās daļas restaurāciju, kur Lāčplēša dienā arī šogad tradicionāli varēs izvietot svecītes.

Rīgas Pils Sv.Gara torņa restaurācijas darbi vēl turpinās, bet pilnsabiedrība SBRE ir atjaunojusi torņa fasādi, lai pirms valsts svētkiem varētu demontēt sastatnes, un pilsētas iedzīvotājiem, viesiem pavērtos Rīgas krastmalas ainava ar Rīgas Pils Sv.Gara torni, kurā plīvo Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs.

Sakarā ar remontdarbiem Rīgas pilī apkārtmūra restaurācija visos posmos vēl nav pilnībā pabeigta, tomēr mūra apaļajā daļā, kur Lāčplēša dienā Daugavmalā pie Rīgas pils par godu pilsētas aizstāvjiem tiek izvietotas svecītes, atjaunošanas darbi ir noslēgušies. Un arī šogad svecītes varēs novietot apkārtmūra apaļajā posmā, taču pirmo reizi - uz speciāli sagatavotiem paliktņiem, kā arī zālienā pie apkārtmūra taisnā posma uz Vanšu tilta pusi.

Pēc VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pieprasījuma paliktņu tehnisko risinājumu izstrādāja pilnsabiedrība "Pils projekts" arhitekta Artūra Lapiņa vadībā, un tas tika saskaņots gan ar VNĪ, gan Valsts prezidenta kanceleju.

Atbilstoša izmēra speciāli paliktņi jeb plaukti no nerūsējoša tērauda apkārtmūrī tiks uzstādīti un nostiprināti ik gadu par godu Lāčplēša dienai. Tie tiek izgatavoti kā risinājums ērtākai un parocīgākai svecīšu izvietošanai pie Rīgas pils. Tā mūris netiks bojāts, un to pēc tam būs arī vieglāk notīrīt.

Lāčplēša dienu atsāka atzīmēt 1988. gadā, kad 11.novembrī Rīgas pils Svētā Gara tornī atkal tika pacelts Latvijas valsts karogs.

Svarīgākais