Saistībā ar "Rīdzinieka karti" mēģināts uzlauzt Rīgas satiksmes mājaslapu

Interese par rīdzinieka kartes saņemšanu joprojām ir liela, un uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) mājaslapu pat mēģināts uzlauzt. Pagaidām rīdziniekiem nav radušās problēmas ar rīdzinieka statusa un attiecīgi rīdzinieka kartes noformēšanu, sacīja RS pārstāve Baiba Bartaševiča.

Tomēr līdz gada beigām vēlams pievērst uzmanību informācijai, jo, iespējams, uz dažiem etalonu veidiem attieksies pārejas perioda nosacījumi.

Pašlaik RS mājaslapā ir informācija, ka etalons konkrētam braucienu skaitam ir derīgs 12 mēnešus. Ja kāds galvaspilsētā nedeklarēts cilvēks decembra beigās sapirktos etalonus, tad turpmākos 12 mēnešus varētu tos izmantot un izmantot.

RS preses sekretārs Viktors Zaķis norāda, ka tādos un līdzīgos gadījumos varētu noteikt pārejas periodu, bet, vai tas būs gads vai tomēr daudz īsāks laiks, šobrīd pateikt nevar. Taču iedzīvotāji par izmaiņām, ja tādas būs, tiks informēti laikus.

Pārejas periods būtu nepieciešams arī tāpēc, ka, decembrī uzpildot nepersonalizētās un personalizētās mēnešbiļetes, nākamgad janvārī var izrādīties, ka tās izmanto Rīgā nedeklarēti pasažieri, kuriem par braucienu būtu jāmaksā dārgāk. Kā lai zina, ka kontrolieri tālab neliks maksāt sodu? V. Zaķis skaidro, ka mēnešbiļetes pārvēršas braucienos, nevis naudā. Cilvēkiem nav pamata uztraukties, ka gan pēc pārejas uz eiro, gan pēc rīdzinieka statusa un rīdzinieka kartes ieviešanas kaut kas pēkšņi mainīsies šogad uzpildītā mēnešbiļetē. «Viņi turpina braukt, kā ir iegādājušies,» saka V. Zaķis. Turklāt 1. janvārī sabiedriskais transports Rīgā būs par brīvu, tāpēc jaunā gada pirmajā dienā problēmas ar etalona lietošanu vispār nevar rasties.

Jā, pārejas periodā (ja tādu noteiks vai mainīs esošo etalonu lietošanas termiņu) varētu sanākt tā, daļa pasažieru brauks lētāk nekā pēc Rīgas domes iecerētās kārtības pienāktos.

Zilās nepersonalizētās mēnešbiļetes ir iegādājušies arī uzņēmumi, kuru darbiniekiem daudz jābraukā ar sabiedrisko transportu. Pēc kāda tarifa šīs iestādes varēs iegādāties mēnešbiļetes? Atlaides attiecas tikai uz fiziskām personām, bet juridiskām personām mēnešbiļetes būs jāpērk par pilnu cenu, paskaidro B. Bartaševiča.

Viņa atgādina, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuriem jau ir personalizēts etalons vai viņi ir saņēmuši galvaspilsētas pašvaldības noteiktās atlaides braucienam sabiedriskajā transportā (personas, kuras vecākas par

75 gadiem un deklarētas Rīgā, nestrādājošie pensionāri, ČAES seku likvidētāji, politiski represētās personas, dižģimeņu vecāki, viens no daudzbērnu ģimenes vecākiem, bērni bāreņi, skolotāji, arodskolēni, studenti un skolēni), nekas nav jādara. Viņi turpina izmantot savu etalonu tāpat kā līdz šim, atlaides tiek saglabātas, bet rīdzinieka karti viņi saņem brīdī, kad būs jāmaina esošais etalons.

Informāciju par rīdzinieka kartes saņemšanu var iegūt, piezvanot pa RS bezmaksas tālruni 80001919, kur izsmeļoši izskaidros kārtību un pierakstīs rindā cilvēkam ērtākajā klientu apkalpošanas centrā.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.