Izklaides iestādes arvien biežāk piedzīvo negaidītas pašvaldības policistu vizītes, reida laikā sestdienas vakarā Neatkarīgajai atzina deju klubā Babylon.
Pašvaldības policijas Centra rajona pārvaldes sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļas galvenais inspektors Kārlis Laņģis informēja, ka reidi tiek rīkoti uz vietām, kuras jau nonākušas likumsargu redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem. Piemēram, bārā Mary vasarā tika izņemti 182 litri alkohola, bet šoreiz viss bija kārtībā. K. Laņģis atgādināja, ka par šo iestādi savulaik saņemtas sūdzības par nepamatotiem rēķiniem. Jādomā, ka tie nebija mazi, jo pudele alus šajā bārā maksā 3 latus, Rafaello konfektes 150 gramu kārbiņā – 40 latu. Agrāk tikušas piedāvātas arī tā dēvētās privātās dejas. Otrajā stāvā gandrīz visu deju telpu aizņēma vai nu gultas, vai balts matracis, kas lika šaubīties par īstajām dejām, kuras šajās istabiņās izpildītas. Visticamāk, tagad šie niecīgo izmēru kabinetiņi netiek izmantoti, novērtējis redzēto, konstatēja K. Laņģis. Bārs bija kā izslaucīts, bet meitene, kas smēķēja ārpusē, centās pārliecināt Neatkarīgo, ka šeit nav ne prostitūcijas, ne deju. Nākot galvenokārt ārzemnieki – augsto cenu dēļ. Viņa ieradusies tikai izklaidēties.
K. Laņģis atzina, ka policija reidos dodas uz tām izklaides vietām, par kurām sūdzējušies tūristi vai arī paši policisti atklājuši pārkāpumus. "Policijai nav mērķa kavēt uzņēmējdarbību," nosaka galvenais inspektors.
Bāram Infinity tagad nomainījies īpašnieks, un šī ir viena no izklaides vietām, par kurām brīdinājums ievietots ASV vēstniecības mājaslapā – sak, labāk tai mest līkumu. Cenas šeit krietnākas – šotiņi maksā 6–7 latus, kokteilis meitenei – 30 latu, bet pats dārgākais maksā 70 latu. To izdzerot, iespējams, cenai vairs nav nozīmes, jo sajaukts gan rums, gan vīns, gan liķieris, gan konjaks. Policistes raksta protokolu un stāsta – precei beidzies derīguma termiņš, to konfiscējam. Prece izrādās alus muca, kas nav atvienota no sifona. Termiņš beidzies oktobrī.
Deju klubā Babylon uz garderobi aizsteidzās piktas meitenes, bet puisis, kurš nosauca sevi par pilnvaroto personu un neparko nevēlējās minēt vārdu, tramīgi vaicāja, kālab policistiem radusies interese par šo vietu. Neatkarīgajai viņš apgalvoja, ka viss ir kārtībā, ja nu vienīgi Roxy (agrākais kluba nosaukums) pirmsākumos kaut kas bijis. Dažreiz pat trīsreiz naktī policisti ienāk, viņš stāstīja. ASV vēstniecība brīdinājusi uzmanīties arī šīs atpūtas vietas apmeklētājus.
Piektdienas vakarā jau izkratīti līdzās esošie bāri Royal un Enigma. Pēdējā izņemts viss alkohols pārkāpumu dēļ, informēja policijā. Pavasarī Valsts policijas vadība tikās ar citu valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, diskutējot par tūristu drošību Rīgā. Tolaik tika prezentēta tā dēvētā luksofora sistēma, proti, policija apkopo un analizē datus par dažāda rakstura pārkāpumiem konkrētajā izklaides vietā, tajā skaitā: sevišķi smagi noziedzīgie nodarījumi, narkotisko vielu izplatīšana, materiāla rakstura pretenzijas no ārvalstniekiem, klientu mantu pazušanas vai zādzības gadījumi, miesas bojājumu nodarīšana, konfliktu skaits ar apsardzi, sīkais huligānisms. Vadoties no iegūtās informācijas, policija klubiem piešķir krāsas signālu. Zaļš signāls nozīmē, ka klubam nav problēmu ar likumu, oranžs signāls ļauj izteikt brīdinājumu, sarkans signāls nozīmē, ka klubam jāliedz iespēja turpināt uzņēmējdarbību. Tas nekur nav redzams, vien policijai zināms, kādu luksofora krāsu saņēmusi izklaides vieta.