Liepājas Universitāte ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ir veikusi ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 4, Liepājā (sākotnēji Nikolaja ģimnāzijas), arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju. Inventarizācijas laikā ir atrastas dažādas vēsturiskas lietas, piemēram, ēkas bēniņos dažādās vietās atrodami fragmenti no ģipša krūšutēla. Spriežot pēc esošajiem fragmentiem, tas varētu būt Krievijas cara Nikolaja II krūšutēls.
Liepājas Universitāte ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ir veikusi universitātes
Ēkas arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju ir veikuši arhitekti Juris Zviedrāns un Kristīne Veinberga. Arhitektu atzinumā uzsvērts, ka visā ēkā saglabājies liels skaits vēsturisko būvdetaļu - sienu paneļi, durvis un logi ar sākotnējo aprīkojumu, kam projektu zīmējis Pauls Makss Berči. Inventarizācijas gaitā arhitektiem ir izdevies arī atklāt Liepājas muzeja Berči neidentificēto darbu sarakstā iekļautos logu mezglus, kurus ēkas arhitekts ir zīmējis speciāli Nikoja ģimnāzijai. Krāsojuma, tapešu apdares, krāsu u.c. arhitektonisku un interjerisku lietu inventarizācijas laikā ir atrasti dažādi vēsturiski priekšmeti. Bez iepriekš minētā krūšutēla ēkas bēniņos ir atrasti trīs bojāti lielās zāles gaismas ķermeņi, kas stilistiski ir ieturēti nacionālajam romantismam raksturīgās formās un, domājams, ir izgatavoti 20.gadsimta 20.gados. Saglabājies ir arī uzraksts "VALSTS TECHNIKUMS", kas 20.gadsimta 20.gados ir bijis izvietots virs ēkas ieejas durvīm.
Pirmos metus ģimnāzijai Liepājas pilsētas arhitekts Pauls Makss Berči izstrādājis jau 1873.gadā, taču 19.gadsimta 70.gadu otrajā pusē tautsaimniecībā iestājas recesija, samazinās iedzīvotāju skaits, līdz ar to projekta īstenošana netiek uzsākta. 1882.gadā Nikolaja ģimnāzijas direktors Alberts Volgemūts kopā ar Berči dodas uz ārzemēm, lai iepazītos ar mācību iestāžu būvēm. Gūtās pieredzes rezultātā atšķirībā no citām skolu ēkām Nikolaja ģimnāzijas Berči risinājums ar milzīgiem logiem un bagātīgo neorenesanses fasāžu dekoru pārspēj citu arhitektu skolu risinājumus.
Arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija ir pirmais Liepājas Universitātes solis uz šīs ēkas renovāciju nākotnē. Balstoties uz izstrādāto inventarizāciju, Liepājas Universitāte plāno izstrādāt tehnisko projektu ēkas renovācijai, kam plānots piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu un citu finanšu instrumentu līdzekļus.