Dzinējmedību laikā no meža Latvijā izsprucis ķenguram līdzīgs dzīvnieks

© facebook.com

Oktobra sākumā Aizputes novada Cīravas pagastā, Tāšu mežā, dzinējmedību laikā mastā mednieki pamanījuši kādu neparastu dzīvnieku. Ātri vien noskaidrojās, ka tas bija ķengurs. Proti, nevis ķengurs, bet gan valabijs, ķenguru dzimtas dzīvnieks, kas pavasarī pazudis Liepājas pusē. Vairāki mednieki dzīvnieku redzējuši un aprakstījuši vienādi, rakstīts portālā medibam.lv.

Minizoodārza “Atomi” saimnieks Jānis pastāstīja, ka naktī, kad pazudis valabijs, dzirdējis kaut kādu troksni un gājis skatīties. Izrādījās, ka ķenguru mājas durvis akurāti attaisītas un valabiju mazulis pazudis. Viņa mamma joprojām uzturējās iekšā. ”Paldies (pēdiņās), tiem cilvēkiem, kas attaisīja durtiņas, domādami, ka glābj dzīvnieciņu,” toreiz sarkastiski izteicās Jānis.

Minizoodārzā “Atomi” dzīvoja pieaugusi mātīte un viens purva valabiju (Wallabia bicolor) mazulis.

Valabija meklēšana turpinājās vairākas nedēļas. Saimnieki saņēma simtiem zvanu. Sākumā ķengurs uzturējās Liepājā. Pēc tam sāka pienāk informācija, ka tas redzēts Grobiņā un vēl tālāk. Bieži vien izrādījās, ka acu liecinieki noturējuši par valbiju pļavās gulošas stirnas vai pat lapsas. Ar laiku saimnieki atmetuši cerības atrast dzīvnieciņu.

“Pavisam nesen saņēmām ziņojumu no medniekiem, ka dzinējmedību laikā no meža izsprucis ķengurs. Sākumā domāju, ka tās ir kārtējās muļķības, taču liecinieku ir daudz. Dzīvnieks esot labā formā un pārvietojas ievērojami ātrāk par jebkuru mūsu meža dzīvnieku,” medibam.lv pastāstīja Jānis.

Pēc liecinieku teiktā, minizoodārza saimnieks secina, ka valabijs kļuvis ļoti uzmanīgs un vairās no cilvēkiem. Iespējams, tam ir bijusi negatīva pieredze. Vaicāts, vai šīs sugas dzīvnieks var pārziemot Latvijas klimatiskajos apstākļos, Jānis paskaidroja, ka valabijs pārtiek no augiem un koku mizas.

“Pārtikas tam būtu gana. Problēmas sāksies, kad gaisa temperatūra pazemināsies zem mīnus pieciem grādiem. Mēs meklējām informāciju par līdzīgiem gadījumiem, kas bijuši Polijā un Vācijā. Iestājoties salam, ķenguri kļūst apātiski un lēni, tiem nepietiek enerģijas termoregulācijai un tie iet bojā, diemžēl,” noslēgumā teica Jānis.

Jau ziņots, ka no minizoodārza ”Atomi”, Nīcas pagastā, jūlija sākumā izbēgušais ķengurēns jeb valabijs Sidnejs joprojām nav atradies.

Ja esat manījis ķenguru, ziņojiet minizoodārzam ”Atomi”.

Svarīgākais