Skaistkalnieši valsts svētkos piemin represētos un dodas uz Rīgu dziedāt himnu

Skaistkalnieši 18. novembrī brauc uz Rīgu, lai justu svētku pulsu galvaspilsētā. Vecumnieku novada dome ir nodrošinājusi transportu, un visi, kuri vēlas, pulksten 21 vakarā pievienosies daudzbalsīgajam korim, kas dziedās Latvijas Valsts himnu, informē tautas nama vadītāja Līga Baļčūne.

Svinot Latvijas proklamēšanas gadskārtu, Skaistkalnē jau ierasts doties lāpu gājienā no piemiņas akmens politiski represētajām personām. Valsts svētkos šie cilvēki ir uzmanības centrā, stāsta Svetlana Štrobindere, kura jau vairākus gadus vada valsts svētkiem veltītu vakaru. Tā bija arī 17. novembrī. Katram represētajam pasniedza ziedus, skanēja viņiem veltīta dzeja. S. Štrobindere sacīja, ka viņa izjūtot to, ka represēto skaistkalniešu sirdīs ir dzīvs patriotisms, ka no viņiem staro labestība, kaut arī pārdzīvoti smagie izsūtījuma gadi Sibīrijā, raksta "bauskasdzive.lv".

Svētkos muzicēja Skaistkalnes pūtēju orķestris, sieviešu vokālais ansamblis «Vēl mazliet» un uzstājās Tautas deju ansamblis «Jandāls». Ar skaistkalnietes Olitas Simaško rakstītajām dzejas rindām tika raksturots daudzu noskaņojums: «es savu roku lieku uz sirds,/ svēti vārdi ir mutē man,/ tā nav malduguns, kura acīs mirdz,/ mana lūgšana Latvijai skan».

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais