PITEC sagatavo uzņēmējus

© Ojārs Lūsis

2009. gadā Aizkraukles Pieaugušo izglītības un inovāciju atbalsta centrs (PIIAC) uzsāka sadarbību ar Profesionālās izglītības, tālākizglītības un eksaminācijas centru (PITEC), ar ES Sociālā fonda atbalstu un sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru tiek organizēti profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides kursi gan darba meklētājiem, gan strādājošajiem.

Runājot par neformālo izglītību, PIIAC direktore Anita Ostrovska uzsver: «Starp strādājošajiem vislielākā popularitāte ir dažāda līmeņa angļu valodas kursiem. To nosaka uzņēmumu starptautisko sakaru veidošanās. Arī pilnvērtīgam darbam interneta vidē ir nepieciešama laba angļu valoda.» Savukārt par profesionālo kursu favorītu var uzskatīt grāmatvedību un projektu vadību. Jāatzīmē, ka tieši ar eapmācību grāmatvežu kursos sešām jaunajām māmiņām sākusies sadarbība ar NVA.

Veiksmes stāsts Inta Afanasjeva tagad jau ir trīs ziedu salonu īpašniece, un pie viņas strādā arī bijusī floristikas kursu biedrene Anna Skromane. Grāmatvedības firmā praksi izgāja un palika strādāt informācijas ievadīšanas operatoru grupas audzēknes Elizabete Strigune un Ināra Bondare. Kursu organizatore Rita Vuškāne apliecina: «Filiāles praksē ir daudz labu piemēru. Lielākā daļa kursu beidzēju kļūst par individuāli nodarbinātām personām vai arī atrod apmaksātu darbu. Visbiežāk tas ir uzņēmumos, kur izieta prakse. Aizkrauklē tika noorganizēti 960 stundu enerģētiķu kursi, kuros sagatavojām elektriķus. Bija prieks, ka spējām piesaistīt profesionālus pasniedzējus enerģētiķus, kā arī sagatavojām darbiniekus vietējām būvkompānijām un Latvenergo. Vairāki kursu beidzēji šobrīd atraduši darbu.»

Aizkraukles puses uzņēmējiem visvienkāršāk būs sadarboties ar PITEC un PIIAC, kas spēj nodrošināt dažāda profila profesionālu pasniedzēju piesaisti. Anita Ostrovska atgādina: «Lai arī pagaidām ir pārtraukta mācību kuponu izsniegšana NVA, visi, kuri vēlas mācīties un apgūt jaunas profesijas, tiek aicināti nākt un izteikt savas vēlmes. » n

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais