Pētījums: Latvijas iedzīvotāji par drošākajām pilsētām uzskata Jūrmalu un Ventspili

Tikai divi procenti Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko no septiņām lielākajām Latvijas pilsētām pēc iedzīvotāju skaita atzinuši Ventspili un Jūrmalu, savukārt, katrs otrais jeb 53 % Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko uzskata Rīgu, noskaidrots pētījuma centra SKDS un drošības kompānijas GRIFS AG veiktajā pētījumā.

Daugavpili 12 % respondentu atzīmējuši kā bīstamāko pilsētu, to ierindojot otrajā vietā. Trijnieku noslēdz Jelgava, ko par nedrošu uzskata seši procenti. Savukārt Rēzekne bīstamākā pilsēta liekas vien četriem procentiem iedzīvotāju, un Liepāja - trīs procentiem.

Atšķirības ir vērtējumos starp dažādu paaudžu respondentiem. Katrs piektais jeb 21 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 24 gadiem par nedrošāko uzskata Daugavpili, savukārt, vecumā no 55 un vairāk gadiem to par nedrošu uzskata tikai 7 %. Zīmīgi, ka Vidzemē 23 % respondentu domā, ka Daugavpils ir nedroša un tikai 11 % Latgales iedzīvotāji šim viedoklim piekrīt.

Pētījums atklāj, ka pastāv viedokļu dažādība atkarībā no sarunu valodas ģimenē - krievu vai latviešu. Piemēram, Daugavpili par nedrošu uzskata vien 6 % krievu salīdzinājumā ar 16 % latviešu. Abu grupu skatījumā Rīga ir pārliecinoši nedrošākā pilsēta Latvijā, ko atzīmējuši 64 % krievvalodīgo un ievērojami mazāk latviešu - 45 %. Salīdzinot ar visām pārējām lielajām septiņām pilsētām, Jūrmalu krievvalodīgie visretāk ierindo nedrošāko pilsētu topā, to minējuši vien četri procenti aptaujāto.

Arī pēc Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes, Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas publisko pārskatu datiem Rīga ir nedrošākā pilsēta Latvijā. Apmēram 51 % jeb 26229 no Latvijā veiktajiem noziegumiem pērn pastrādāti tieši galvaspilsētā. Savukārt, drošākā vieta Latvijā ir Liepāja, kur noziegumu skaits ir bijis teju 24 reizes mazāks nekā Rīgā (1091). Drošākais Latvijas reģions pērn bijis Kurzeme, kur kopumā pastrādāti 4007 noziegumu, savukārt, nedrošākais uzreiz pēc Rīgas reģiona, ir Zemgale, kur aizvadītajā gadā tika pastrādāti 6500 noziegumu.

Latvijā

Dāvanas Ziemassvētkos saņem pārliecinoši lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju – 81 %, liecina “Eco Baltia vide” un “Latvijas Zaļā punkta” aptauja*. Kaut arī 86 % kā galveno kritēriju dāvanu izvēlē min dāvanas piemērotību tās saņēmējam, gandrīz puse – 45 % – no visiem dāvanu saņēmējiem, viņuprāt, saņem nelietderīgas un sev nepiemērotas dāvanas, kuras tiek atdotas ģimenes locekļiem vai draugiem, pārdāvinātas tālāk vai noliktas plauktā, kur tās krāj putekļus. Lai nevajadzīgajām dāvanām dotu otro iespēju, arī šogad “Eco Baltia vide” trīs Latvijas pilsētās uzstādīs dāvanu maiņas skapjus, kas darbosies no 18. decembra līdz 13. janvārim.

Svarīgākais