Piektdien, 1.jūnijā, Kurzemes reģiona Ventas un Engures upju baseinos ielaidīs 30 000 strauta foreļu mazuļu, bet 25 000 foreļu mazuļu Kurzemes upēs tika ielaisti jau maija beigās
Lai atjaunotu strauta foreļu populāciju, uzņēmums "Skonto būve" īsteno projektu "Miljons foreļu atgriešanās". Projektu realizēt palīdz biedrība "Mēs zivīm".
Šogad četru Latvijas upju baseinos kopā ielaisti jau 150 000 strauta foreļu mazuļu - Ogres un Juglas upes baseinos katrā pa 50 000, bet Lielupes un Ventas upju baseinos - katrā pa 25 000 strauta foreļu mazuļu. Zivju ielaišana vēl norisināsies Engures un Ventas upju baseinos, kā arī Gaujas un Pededzes upju baseinos, kuros ielaidīs attiecīgi pa 50 000 un 20 000 mazo zivju.
Kā pastāstīja biedrības "Mēs zivīm" valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra, projektā "Miljons foreļu atgriešanās" strauta foreles katru gadu tiek ielaistas vienā un tajā pašā vietā, kurā zivis arī paliek uz dzīvi. Pirmo reizi strauta foreles šajā projektā Latvijas upēs tika ielaistas pērn.
Projektā "Miljons foreļu atgriešanās" četru gadu laikā Latvijas upēs tiks ielaists miljons strauta foreļu mazuļu - katru gadu pa 250 000.
Zivju mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas, balstoties uz zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju upēs, kuras ir piemērotas strauta forelēm, bet kurās to nav vai ir ļoti maz un to turpmākā attīstība ir apdraudēta.
No Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" ir saņemta atļauja ielaist strauta foreļu mazuļus septiņu Latvijas upju baseinos un 37 izlaišanas vietās. Foreļu ielaišanas vietas četru gadu laikā netiks mainītas, lai, ņemot vērā strauta foreļu dzīves ciklu, pēc projekta īstenošanas tās noteiktajās upēs spētu vairoties jau dabīgā ceļā.
Strauta foreļu mazuļus pēc "Skonto būves" pasūtījuma izaudzēja trīs Latvijas zivju audzētavas - "BIOR" zivju audzētava "Tome", "Faps" un "Sillakas".