Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina iedzīvotājus izteikt savas idejas un ierosinājumus Latgales reģiona izaugsmei.
Īpaši vērtīgi un noderīgi būšot ierosinājumi, kuru īstenošana panākama ar nelieliem finanšu un cilvēkresursiem, kas ir praktiski īstenojami un kuru rezultāti sasniedzami īstermiņā.
"Jāatzīst, ka līdz šim īstenotā politika Latgales attīstību un uzplaukumu nav spējusi nodrošināt. Skarbi, bet fakts - reģionam joprojām raksturīgs augsts bezdarba līmenis, nomācoša darbspējīgo un strādāt gribošo iedzīvotāju aizplūšana, zema sociālā un saimnieciskā aktivitāte, kā arī neapstrīdams un nenoslēpjams ēnu ekonomikas īpatsvars, kas liedz attīstīties uzņēmējdarbībai un nenodrošina sociālās garantijas reģiona iedzīvotājiem," teikts ministrijas paziņojumā.
VARAM izveidota īpaša rīcības grupa, kas pārskata esošās reģiona atbalsta programmas un jau īstenotās aktivitātes un, balstoties uz veikto izvērtējumu, plāno izstrādāt skaidrus un vienkārši īstenojamus priekšlikumus uzņēmēju un iedzīvotāju atbalstam un iesaistīšanai kopīgā mērķa - Latgales attīstībai - sasniegšanai.
Lai rastu visefektīvākos risinājumus, ministrijai ir ļoti svarīga reģiona iedzīvotāju, uzņēmēju, investoru un citu ieinteresēto pušu līdzdalība. Tādēļ VARAM aicina ikvienu izteikt savas idejas, ierosmes un piedāvājumus, kas varētu sekmēt Latgales uzplaukumu. "Kopīgiem spēkiem radīsim risinājumus, lai padarītu Latgali par iespēju reģionu katram, kurš šeit jau dzīvo, strādā un mācās, un tiem, kuri par to domā nākotnes perspektīvā," aicina ministrija.
Iedzīvotāji var izteikt savus ierosinājumus, aizpildot anketu ministrijas interneta vietnē "www.varam.gov.lv/lat/latgale". Pirmos priekšlikumus VARAM apkopos jau šī gada 18.martā, bet turpinās ar tiem papildināt kopīgo ideju plānu līdz pat mēneša beigām. Visi priekšlikumi tiks izvērtēti un attiecīgi ietverti valdībai iesniedzamajā rīcības plānā Latgales reģiona attīstīšanai.
VARAM vēlas apkopot priekšlikumus par tādām tēmām kā uzņēmējdarbība - jaunu darba vietu radīšana, radošu un inovatīvu risinājumu sekmēšana, atbalsts esošajiem un topošajiem uzņēmējiem; izglītība - izglītības pieejamība, prasmju un kompetenču pilnveidošana, darba tirgum atbilstošas pārkvalifikācijas iespējas; cilvēkkapitāls - iedzīvotāju aktivitātes rosināšana, mudinot uz sadarbību, aktīvu līdzdalību un jaunu ideju atbalstu, kā arī uzņēmējdarbības uzsākšanas veicināšana; infrastruktūra - sociālajai un ekonomiskajai aktivitātei atbilstošas infrastruktūras nodrošināšana; pārvaldība - decentralizācija un birokrātiskā sloga mazināšana, laika un resursu reāls ietaupījums.