Gaišā dienas laikā uz mājas jumta Līvbērzes pagastā aizdegas saules paneļi

© Dmitrijs Suļžics / F64

Piektdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur kādai mājai uz jumta bija aizdegušies saules paneļi, aģentūru LETA informēja VUGD.

Izsaukums tika saņemts plkst. 11.48. Ierodoties notikuma vietā. ugunsdzēsēji konstatēja, ka uz kādas divstāvu dzīvojamās mājas jumta deg saules paneļi trīs kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās divi cilvēki.

Plkst. 12.45 darbi notikuma vietā tika noslēgti.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 64 izsaukumus. No tiem 12 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 36 - uz glābšanas darbiem, bet vēl 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Vēl piektdien VUGD darbinieki palīdzēja izkļūt no meža diviem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies.

Abi izsaukumi saņemti neilgi pirms vieniem dienā. Viens izsaukums tika saņemts uz Ropažu novada Garklanes pagastu, bet otrs - uz Tukuma novada Jaunsātu pagastu.

Izmantojot skaņas signālus, kā arī pārmeklējot meža teritoriju, cilvēki tika atrasti.

VUGD aicina iedzīvotājus, dodoties uz mežu, parūpēties par savu drošību. Pirms došanās jāinformē tuviniekus par vietu, kur plānots sēņot vai ogot, kā arī aptuvenais atgriešanās laiks.

Video