Latvijas mednieki komentējot brūno lāču sirošanu, kas īpaši intensīvi novērota Lietuvā, atklāj, ka tā ir normāla parādība, jo patlaban notiekot lāču pārošanās sezona. Lai arī vairāk lāču ir kaimiņzemē, tomēr arī Latvijas iedzīvotājiem ir jāuzmanās, jo tie pietuvojas Latvijas teritorijai.
Kā atklāj TV3 žurnālisti, nupat lāči no Lietuvas puses jau pietuvojušies bīstami tuvu Latvijas teritorijai - pusstundas braucienā no Daugavpils.
Tāpat kolēģi no TV3 informē, ka svētdien brūnais ķepainis bija nolēmis apciemot kādu ģimenes māju Ignalinas rajonā, Lietuvā, apgāžot pie mājas esošos bišu stropus. Tas neesot atsevišķs gadījums, jo šogad lāči manīti jau gandrīz 50 reizes. Lietuvas Mednieku un zvejnieku biedrības direktors Laimons Daukša par šiem faktiem ir satraucies, jo lāči uzturas ne tikai mežos, bet arvien biežāk parādās pilsētu tuvumā - Lietuvas Vides ministrija atzīst, ka tieši šis fakts, ka lāči ir tuvu cilvēku apdzīvotām vietām, rada bažas.
Lāči tieši pārošanās laikā izmanto plašas teritorijas, lai atrastu sev piemērotāko “ģimenes partneri”. Viņi var sasniegt pat 58 km/h lielu ātrumu, tāpēc sastapšanās ar pinkaini ir bīstama situācija cilvēkam. Fakts, ka sastapšanās ar šo lielo zvēru ir aizvien biežāk, skaidrojams ar to, ka lāči ir savairojušies, skaidro Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu (LVMI) “Silava” monitoringa vadītāja, vadošajā pētniece Dr.biol. Guna Bagrade.