Jūrmalā sākta ārkārtas ūdens dezinfekcija

© f64.lv, Ilze Zvēra

Jūrmalā, Dzintaru - Lielupes rajonā, sākta ārkārtas ūdens dezinfekcija pēc plūdiem, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Paredzams, ka dezinfekcija ilgs trīs diennaktis. Tā ir ārkārtas dezinfekcija ar paaugstinātu hlora dozu, tāpēc, iespējams, būs jūtama hlora smaka.

Ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās dzeramo ūdeni pirms lietošanas nepieciešams uzvārīt - tas mazina nepatīkamo hlora smaržu un garšu. Sadzīviskos nolūkos ūdeni dezinfekcijas laikā var droši lietot arī bez novārīšanas.

Pievienotā hlora koncentrācijas līmenim darbu laikā seko līdzi sertificēti speciālisti, norāda SIA "Jūrmalas ūdens".

Uzņēmumā arī skaidro, ka hlors joprojām ir visplašāk izmantojamais reaģents, jo tam ir raksturīga augsta efektivitāte. Pielietota dezinfekcijas līdzekļa koncentrācija nav veselībai kaitīga vai bīstama, taču ūdens dezinficēšanas laikā ūdens iegūst nepatīkamu aromātu, un tam var būt hlora piegarša.

Kā vēstīts, pagājušajā svētdienā un pirmdien arī Jūrmalu skāra vētra, kas nodarīja plašus postījumus.

Jūrmalā vētra nodarījusi lielus postījumus Kauguru parkā, kur nolauzti un ar saknēm izrauti daudzi koki. Glābēju palīdzība bija nepieciešama uz brauktuvēm un ietvēm nolauzto koku un zaru novākšanai, elektroapgādes infrastruktūras bojājumu, kā arī pašvaldības un privātpersonu īpašumu postījumu novēršanai.

Vētra nodarījusi postījumus daudzās Jūrmalas apkaimēs, bet sevišķi daudz postījumu konstatēts Kauguru, Jaunķemeru, Vaivaru, Slokas, Asaru, Mellužu, Majoru un Dzintaru apkaimēs.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais