Rēzeknes pagaidu administrācijas vadītāja uzteic sadarbību ar pašvaldības darbiniekiem

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Pašvaldības darbinieki ir atvērti sadarbībai un sniedz nepieciešamo informāciju, aģentūrai LETA atzina Rēzeknes pagaidu administrācijas vadītāja Guna Puce.

Viņas rīcībā nav informācijas, ka, amatus zaudējot politiskajai vadībai, darbinieki pamestu darbu pašvaldībā.

"Es varu teikt tikai labāko. Darbinieki sagaidīja ļoti atvērti, dalās ar visu informāciju," līdzšinējo sadarbību komentēja Puce.

Viņa atzīst, ka administrācijai ir jāapkopo daudz informācijas, kas ir izaicinošs process. "No otras puses, darbinieki ir ļoti pretimnākoši, grib risināt problēmas. Galu galā viņi ir vietējie, viņiem rūp sava pilsēta. Domāju, ka iesim kopā uz priekšu," pārliecināta pagaidu administrācijas vadītāja.

Iepriekš Puce atklāja, ka Rēzeknes pašvaldības finansiālais stāvoklis ir izaicinošs. "Finansēs ejam detalizēti iekšā, skatāmies, kāda ir situācija. Paralēli ir arī stingra uzraudzība no Finanšu ministrijas un Valsts kontroles, lai izprastu, kam nauda tiek tērēta pašlaik un kur ir iztrūkumi. Finansiālais stāvoklis ir izaicinošs," sacīja Puce.

Finanšu plūsma, kas ir plānota, gatavojot 2024.gada budžetu, esot mazāka nekā plānots, tāpēc pagaidu administrācijai jāvērtē, kā šo situāciju uzlabot. Piemēram, nav izdevies pārdot vairākus nekustamos īpašumus, aizkavēšanās ir arī ar nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanu. Pagaidu administrācijas vadītāja sacīja, ka sākumā sabalansēšanas iespējas tiks meklētas pašvaldības budžetā.

Savukārt valsts piešķirtais vairāku miljonu aizdevums ir paredzēts parādsaistību segšanai, pamatā par rekreācijas centra būvniecību.

Jau ziņots, ka līdz ar domes atlaišanu darbu sākusi Rēzeknes domes pagaidu administrācija. Tās vadītāja ir bijusī Uzņēmuma reģistra vadītāja, juriste Puce, bet viņas vietnieki - Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore, ekonomikas zinātņu doktore Iveta Mietule un bijušais Rīgas būvvaldes vadītājs Jānis Belkovskis.

Saeima 20.jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma likumu par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu.

Svarīgākais