Tiek likvidēts "KVV Liepājas metalurga" pieprasījumu pārvaldītājs

© Jānis Vecbrālis/F64

Valdība otrdien atbalstīja SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" ("Possessor") līdzdalības izbeigšanu SIA "FeLM", kā arī "FeLM" likvidācijas sākšanu.

Ekonomikas ministrijā (EM) norāda, ka 2016.gada 31.martā tika dibināts "FeLM" ar vienu darbības mērķi - pārvaldīt prasījumu pret AS "KVV Liepājas metalurgs".

"FeLM" noslēdza cesijas līgumu par valsts prasījuma pret "KVV Liepājas metalurgs" cedēšanu. Cesijas līgums paredzēja, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret "KVV Liepājas metalurgu" ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Tāpat cesijas līgums paredzēja, ka "FeLM" pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā.

Ņemot vērā, ka "FeLM" gala norēķinu termiņš ar Finanšu ministriju ir 2024.gada 27.decembris un to, ka "KVV Liepājas metalurgs" maksātnespējas process atrodas noslēguma fāzē, ir pamats sākt "FeLM" likvidāciju, vienlaikus lemjot par "Possessor" līdzdalības izbeigšanu kapitālsabiedrībā, norāda EM.

Pēc šī rīkojuma pieņemšanas tiks sākts "FeLM" likvidācijas procesu, bet likvidācijas process tiks pabeigts pēc Cesijas līguma izpildes.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "FeLM" reģistrēts 2016.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 3,003 miljoni eiro. Uzņēmums pieder "Possessor".

Latvijā

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) kopā ar biedrību "OPEN Radošais centrs", kas strādā ar grūtībās nonākušiem jauniešiem, vērsusies pie valsts amatpersonām ar aicinājumu dekriminalizēt narkotiku lietošanu. Spriežot pēc tā, ka šī ierosme ir sadzirdēta gan valdībā, gan dažās partijās, ideja tiks apspriesta un virzīta caur likumdošanas gaiteņiem, un, iespējams, narkotiku lietošana Latvijā tiešām tiks dekriminalizēta.

Svarīgākais