Jelgavā protestēs pret tirdzniecības centra būvniecību netālu no pils

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Šodien no plkst. 17.30 līdz 19 Jelgavā, netālu no Lielupes tilta, notiks pikets pret tirdzniecības centra būvniecību upes krastā netālu no pils, noskaidroja aģentūra LETA.

Protesta akciju rīko biedrība "Lielupes parka un skvēra saglabāšana Cukura ielā 2, Jelgavā". Jelgavas pašvaldībā ir saņemts un saskaņots pieteikums piketam, aģentūrai LETA apstiprināja domē. Piketa pieteikumā lēsts, ka protestā pulcēsies līdz 60 cilvēki.

Piketa mērķis ir nepieļaut teritorijā Cukura ielā 2 tirdzniecības centra un rotācijas apļa Cukura un Lielās ielas krustojumā būvniecību. Tāpat protestētāji vēlas, lai pašvaldība ierāda SIA "Auras centrs" līdzvērtīgu teritoriju citā vietā, lai Cukura ielā 2 izveidotu parku.

Jelgavas domes opozīcijas deputāts Gunārs Kurlovičs (LRA) sociālajos tīklos arī informē, ka ar biedrības atbalstu tapis kolektīvais iesniegums, kurā ir priekšlikums samainīt minēto zemesgabalu ar cenas ziņā līdzvērtīgu zemesgabalu bijušajā lidlauka teritorijā. Tas domei būtu jāizskata 20. jūnija domes sēdē.

LETA jau rakstīja, ka Jelgavā, Cukura ielā 2, plānots attīstīt jaunu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā.

Īpašums pieder "Auras centrs", kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi.

Prasības paredz, ka plānotās būves fasādei ir jābūt arhitektoniski izteiksmīgai, bet Lielupes promenādes pusē - atvērtai, pirmajā stāvā paredzot izvietot publisko pakalpojumu objektus, kas jāveido kā daļa no gājēju promenādes, līdz ar to sasaistot šīs divas teritorijas. Pēc detālplānojuma un vides pārskata projekta pilnveidošanas tas atkārtoti tiks nodots publiskajai apspriešanai, informēja pašvaldībā.

Pirms tam zemesgabalā bija plānota lielveikala "Depo" būvniecība, taču ar tiesas lēmumu atcelti Jelgavas domes lēmumi par būvatļaujas izsniegšanu veikala celtniecībai.

Latvijā

Epidemiologi vērsuši uzmanību, ka Latvijā, kā arī dažās citās Eiropas Savienības valstīs nedaudz pieaug saslimstība ar Covid-19. TV3 raidījuma “900 sekundes” veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, ka lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju pieaugošā saslimstība ar Covid-19 nesatrauc.

Svarīgākais