Ugunsgrēkā Rēzeknes novadā izglābts cilvēks

© Dmitrijs Suļžics/MN

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. jūnija plkst. 6.30 līdz 14. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 35 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 18.17 saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Silmalas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega dzīvoklis pilnā 90 m2 platībā, blakus esošā dzīvokļa durvis 2 m2 platībā un trešajā stāvā balkons 6 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji ar trīsposmu izbīdāmām kāpnēm no trešā stāva izglāba cilvēku. Degošajā dzīvoklī atrasti divi bojā gājuši suņi. Plkst. 23.36 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 11.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Ķekavas novada Ķekavas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 140 m2 platībā, vieglā automašīna 2 m2 platībā un kokmateriāli 11 m2 platībā. Kopējā degšanas platība - 153 m2. Dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs. Plkst. 15.35 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega garāža un elektrības stabs, divas vieglās automašīnas, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, elektrības vads un četros gadījumos atkritumi.

Svarīgākais