Kārtējā Latvijas pašvaldība apsver taupības pasākumu ieviešanu

© f64.lv, Kaspars Krafts

Šodien plkst. 10 Gulbenes novada domes sēdē lems par Gulbenes novada pagastu pārvalžu reorganizāciju, lai taupītu pašvaldības finansējumu, liecina domes sēdes darba kārtība.

Pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne Gulbenes novada domes apvienotās komitejas sēdē informēja, ka, reorganizējot pagastu pārvaldes, Gulbenes novada pašvaldība nākamgad varētu ietaupīt līdz 240 000 eiro.

Deputāti atbalstīja ieceri izveidot četras pagastu apvienības pārvaldes, kā arī Gulbenes pilsētas pārvaldi, kuru reorganizācija neskars.

Lēmumprojekts paredz apvienot Druvienas, Lizuma, Rankas un Tirzas pagasta pārvaldes, izveidojot pašvaldības iestādi "Druvienas, Lizuma, Rankas un Tirzas pagastu apvienības pārvalde", tās juridisko adresi nosakot Lizumā. Tiks apvienotas Beļavas un Lejasciema pagastu pārvaldes, izveidojot Beļavas un Lejasciema pagastu apvienības pārvaldi, juridisko adresi nosakot Lejasciemā.

Daukstu, Galgauskas, Jaungulbenes un Līgo pagastu pārvaldes apvienos, izveidojot Daukstu, Galgauskas, Jaungulbenes un Līgo pagastu apvienības pārvaldi, juridisko adresi nosakot Gulbītī Jaungulbenes pagastā. Litenes, Stāmerienas un Stradu pagastu pārvaldes apvienos, izveidojot Litenes, Stāmerienas un Stradu pagastu apvienības pārvaldi, juridisko adresi nosakot Vecstāmerienā.

Plānots, ka visas četras jaunās pagastu apvienības pārvaldes darbu sāks šā gada 1. oktobrī.

Sprudzāne informēja, ka darba grupa ir tikusies ar visu pagastu pārvalžu darbiniekiem un pārrunājusi plānotās izmaiņas, jo tās viņus skars tieši. Savukārt iedzīvotāji par plānotajām izmaiņām neesot informēti, jo viņu ikdienas dzīvē pēc pagastu pārvalžu reorganizācijas nekas nemainīsies un viņi pašvaldības pakalpojumus varēs saņemt tāpat kā līdz šim.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (LRA) uzsvēra, ka pagastu pārvalžu reorganizācijas dēļ iedzīvotāji pašvaldības pakalpojumus varēs saņemt sev tuvākajā vietā, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. "Piemēram, ja iedzīvotājs brauc uz Gulbeni iepirkties vai pie ārsta, tad viņš vienotajā valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrā var nokārtot jebkuru jautājumu, kas viņam ir nepieciešams," uzsvēra pašvaldības vadītājs.

Sprudzāne informēja, ka, reorganizējot pagastu pārvaldes, tiks samazinātas 15,2 likmes, kā arī pensijas vecumu sasniegušajiem darbiniekiem tiks piedāvāts pārtraukt darba attiecības. Viņa skaidroja, ka gadījumā, ja kāds darbinieks pārtrauc darba attiecības jau kopš pagājušās vasaras, viņa vietā jaunu darbinieku nemeklē, tādējādi pašvaldībā amata vietu skaits jau ir samazinājies par aptuveni 35 vietām.

Gulbenes novada pašvaldības budžeta deficīts šogad ir aptuveni 1,1 miljons eiro. Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika (JKP) informēja, ka šonedēļ pašvaldībai bijusi nopietna saruna ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem, kuri pašvaldību brīdinājuši - ja jūnija domes sēdē neapstiprinās pašvaldības optimizācijas plānu, tad kredītus projektu īstenošanai tā Valsts kasē nevarēs saņemt.

Svarīgākais