Vīrietis sola nogalināt sociālā dienesta darbinieci un IeM amatpersonu

© unsplash.com

Zemgales rajona tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz vienu gadu un 20 dienām kādam vīrietim par izteiktiem draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus Jēkabpils novada pašvaldības Sociālā dienesta darbiniecei un Iekšlietu ministrijas (IeM) amatpersonai, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Piemērotais sods atbilst prokurores prasītajam. Spriedums netika pārsūdzēts un ir stājies likumīgā spēkā.

Saskaņā ar spriedumu notiesātais pērnā gada vasarā ieradās Sociālā dienesta telpās Jēkabpils novadā un darbiniecei pieprasīja aizpildīt viņa ienākumu deklarāciju.

Saņēmis darbinieces atteikumu un norādījumu uzgaidīt apmeklētāju rindā, notiesātais sāka izteikt viņai draudus, ko cietusī uztvēra kā reālu apdraudējumu savai dzīvībai un veselībai, pamatoti baidījās, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Notiesātais vēl vairākas reizes ieradās Sociālā dienesta telpās Jēkabpils novadā un turpināja izteikt draudus cietušajai. Turklāt notiesātais vīrietis arī zvanīja cietušajai, turpinot viņai draudēt.

Cietušajai bija pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Tāpat notiesātais zvanīja arī kādai ierindas līmeņa Iekšlietu ministrijas amatpersonai un izteica draudus viņu nogalināt. Zinot notiesātā vīrieša personību un viņa neprognozējamo uzvedību, amatpersona šos draudus uztvēra kā reālu apdraudējumu savai dzīvībai un veselībai, baidoties, ka draudi var tikt izpildīti.

Austrumzemgales prokuratūras prokurore ir gandarīta par to, ka tiesas asi reaģē uz uzbrukumiem, kas vērsti pret dažādu institūciju darbiniekiem, un šādos gadījumos piemēro reālu brīvības atņemšanas sodu.

"Cilvēkiem ir jāsaprot, ka institūciju darbinieki veic darba pienākumus atbilstoši likuma prasībām, draudi neatrisinās paša cilvēka iekšējās un sadzīves problēmas," uzsvērusi prokurore.

Latvijā

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1994.gadā dzimušo Aigaru Lavrovu, kurš vakar, 17.jūlijā ap pulksten 11.00 izgāja no savas dzīvesvietas Dienvidkurzemes novadā, Medzes pagastā un līdz šim brīdim nav atgriezies. Vīrietim ir veselības problēmas.

Svarīgākais