Zemgalē tēvs piecus gadus seksuāli izmantojis savu pusaugu meitu

© pexels.com

Austrumzemgales prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par vairākkārtēju seksuālu vardarbību pret savu meitu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 1987.gadā dzimušais apsūdzētais laikā no 2017.gada septembra līdz 2022.gada decembrim vairākkārtīgi vardarbīgi veica seksuāla rakstura darbības ar cietušo.

Apsūdzētais alkohola ietekmē arī vairākkārtīgi emocionāli cietsirdīgi un vardarbīgi izturējies pret meiteni. Apsūdzētais meitenei draudējis - ja viņa kādam izstāstīs par notiekošo, tad tiks izjaukta viņu ģimene un meitene nonākšot adopcijas centrā.

Kā uzsver apsūdzība, vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušās meitenes dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība un nelabvēlīgi ietekmēta meitenes psiholoģiskā veselība.

Prokuratūra norāda, ka sekas, ko var izraisīt seksuālā vardarbība pret bērnu, ir ļoti nopietnas. Tiek pārkāptas bērna tiesības uz drošību, veselību un dzīvību, izmantojot viņa ķermeni. Šādu darbību dēļ cieš arī bērna psiholoģiskā veselība, tāpēc minēto un līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarītājiem ir jāatbild likuma priekšā un pret viņiem jāvēršas ar vislielāko bardzību.

Svarīgākais