Ventspilnieki pauž satraukumu: Vizītes laikā var ciest Rinkēviča apģērbs

© Portāls nra.lv

Ceturtdien vizītē Ventspilī plānojot iegriezties Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Lai cienīgi sagaidītu valsts augstāko amatpersonu, Ventspils domes vadība nolēmusi pārkrāsot pie domes esošos soliņus. Krāsa līdz ceturtdienai varot nenožūt. Valsts prezidenta apģērbs var tikt apdraudēts.

Kāds vērīgs nra.lv lasītājs pamanījis Ventspilī krāsotāju rosību ap soliņiem un nolēmis painteresēties, kādēļ nevainojamas krāsas soliņi tiek vēlreiz rūpīgi pārkrāsoti. Šādi un līdzīgi padomju laikā esot rīkojušies padomju virsnieki, kara daļās liekot kareivjiem krāsot soliņus un trotuāra apmales pirms ģenerāļu vizītēm. Vērīgais iedzīvotājs noskaidrojis, ka Ventspilī gaida ierodamies Valsts prezidentu ar pavadošo svītu. Lai prezidenta acīs Ventspils labāk izskatītos, domes vadība lēmusi pārkrāsot līdz šim nevainojamas krāsas kvalitātē esošos soliņus skvērā pie domes. Ventspilnieki, kuri ļoti mīl un ciena savas valsts prezidentu, pauž bažas, ka krāsa līdz vizītei var nenožūt. Tādā gadījumā, ja to vai citu iemelsu dēļ Valsts prezidents nolems uz tiem apsēsties, lai parunātos ar pilsētniekiem, viņa apģērbs tiks samaitāts ar sarkanīgas krāsas svītrām uz muguras un biksēm, kas vizītes gaitai var izrādīties pamatīgs darvas piliens.

Latvijā

Benjamiņu nams ir viena no pirmajām akmens augstceltnēm Rīgā, kas celta 19.gadsimta nogalē. To vēlāk iegādājās ietekmīgāko preses izdevumu īpašnieki Antons un Emīlija Benjamiņi, veicot ēkas pārbūvi un māju padarot par kultūras un sabiedrisko notikumu epicentru.

Svarīgākais