Pēc ziemas pārtraukuma Jēkabpilī atsākti aizsargdambja būvdarbi

© f64.lv, Kaspars Krafts

Aizsargdambja būvdarbi Jēkabpilī ir atsākušies un notiek pēc grafika, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Pērnā gada beigās objektā izsludināts ziemas tehnoloģiskais pārtraukums. Šopavasar darbi ir atsākušies.

SIA "Jēkabpils PMK" būvdarbu vadītājs Jānis Dimants skaidro, ka pašlaik darbi notiek pēc grafika. Šādā objektā darbi parasti notiek no aprīļa līdz septembrim, kad upē ir zemāks ūdens līmenis.

Ņemot vērā tehnoloģiskos pārtraukumus, visu projektu plānots pabeigt līdz 2025. gada beigām.

Kā ziņots, 2023. gada rudenī Jēkabpils novada pašvaldība un "Jēkabpils PMK" parakstīja līgumu par Daugavas aizsargdambja pārbūvi par gandrīz 17 miljoniem eiro. No kopējām projekta attiecināmajām izmaksām 16 931 290 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 14 391 596 eiro, 1 898 347 eiro valsts budžeta līdzfinansējums un 641 347 eiro pašvaldības līdzfinansējums.

Pilsētas aizsargdambis cieta plūdos, atsevišķās vietās tas tika izskalots un bija steidzami jālabo.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Jēkabpils PMK" pieder Arnim Putniņam (50%), Vladislavam Skačko un Mārim Dimantam (katram pa 25%). 2022. gadā uzņēmums strādāja ar nepilnu 22 miljonu eiro apgrozījumu un aptuveni 19 000 eiro peļņu. Dati par 2023. gadu vēl nav pieejami.

Latvijā

TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”

Svarīgākais