Šogad darbu Talsu novada pašvaldībā atstājuši gandrīz 100 darbinieku

© Kaspars Krafts/MN

Šogad darbu Talsu novada pašvaldībā atstājuši 98 darbinieki, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Viņa pastāstīja, ka darbinieki ir pārtraukuši darba tiesiskās attiecības gan amata vietu likvidācijas dēļ, gan nepiekrītot nepilnajam darba laikam, gan arī citu iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar pašvaldības finansiālajām problēmām.

LETA jau vēstīja, ka amatu atstājusi arī Talsu novada izpilddirektora vietniece administratīvajos un finanšu jautājumos Ieva Krēķe. Viņa informēja aģentūru LETA, ka darbu Talsu novada pašvaldībā uzteikusi, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta 5. daļu, skaidrojot, ka pret viņu ilgstoši ir vērsts mobings, kura dēļ viņa nevar turpināt darba tiesiskās attiecības.

Krēķe atlūgumā uz sešām lapām izklāstījusi mobinga piemērus. Viņa atlūgumā atzinusi, ka ir pamats uzskatīt, ka pašvaldības vadības darbības tiek veiktas, lai apgrūtinātu viņas ikdienas darba izpildi, dažkārt padarot to pilnīgi par neiespējamu. Regulāri tiek likti šķēršļi, lai apgrūtinātu atklāt nepilnības atsevišķu amatpersonu darbībā. Netiek sniegtas atbildes uz jautājumiem, kas noved pie regulāra kavēšanās riska.

"Tas rada ļoti augstu psiholoģisko spriedzi, padarot par neiespējamu ikdienas pienākumu kvalitatīvu veikšanu. Pašlaik vadības komandai būtu jākoncentrējas uz finanšu situācijas stabilizēšanu, kā arī jāstrādā pie kopējās situācijas nostabilizēšanas Talsu novada pašvaldībā, bet ikdienā lēmumi nav saskaņoti un notiek nepārtraukta viedokļu maiņa," atlūgumā norādījusi Krēķe.

Viņa piebilda, ka pašvaldība ir atzinusi, ka tā ir īstenojusi mobingu pret izpilddirektora vietnieci, jo izmaksājusi Darba likumā noteikto kompensāciju.

Kā vēstīts, Krēķei ir apsūdzētās statuss par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Bijusī Talsu pašvaldības izpilddirektore Krēķe ir pārsūdzējusi Kurzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru viņai piespriests sabiedriskais darbs 150 stundu apmērā par pabalstu nelikumīgu izmaksu.

Lieta ir nosūtīta Augstākajai tiesai, kura 24. aprīlīr ir ierosinājusi kasācijas tiesvedību.

Iepriekš pirmās instances tiesa Krēķi pilnībā attaisnoja. Par spriedumu tika saņemts prokurora protests. Apgabaltiesa pirmās instances tiesas spriedumu atcēla un Krēķi atzina par vainīgu.

Sieviete apsūdzēta par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Apsūdzētā ar diviem pašvaldības darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, taču apsūdzētā katram no minētajiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Tādējādi apsūdzētā, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņai piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanās slēgšanu, tīši izšķērdēja Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 11 777 eiro, kurus viņa pašvaldībai ir atmaksājusi.

Apsūdzētā persona savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Jau ziņots, ka lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Latvijā

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) un tā struktūrvienībās noteiktās akciju dienās plānots piemērot 100% atlaidi ekspozīciju un izstāšu apskatei atsevišķām apmeklētāju grupām, izriet no Kultūras ministrijas (KM) sagatavotā noteikumu projekta anotācijas, kas pieejama Tiesību aktu projektu portālā.

Svarīgākais