Piešķirti 167 500 eiro projektiem Kurzemes kultūras programmā

© Kaspars Krafts / F64

Kurzemes plānošanas reģiona izsludinātajā Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma" projektu konkursā "Kurzemes kultūras programma 2024" šogad apstiprināti 67 projekti, ziņo aģentūra LETA.

Kopumā projektu īstenošanai piešķirti 167 500 eiro.

Projektu īstenošana ļaus bagātināt kultūras piedāvājumu visās Kurzemes reģiona administratīvajās teritorijās - Dienvidkurzemes novadā, Kuldīgas novadā, Saldus novadā, Talsu novadā, Tukuma novadā, Ventspils novadā, kā arī Liepājas un Ventspils pilsētās.

Konkursā kopumā tika saņemts 141 projekta pieteikums par kopējo summu 621 021 eiro.

Starp apstiprinātajiem projektiem ir dziesminieku festivāls "Trubadūrs", viktorīna "Izzini Kurzemi", foto plenērs "Pēterdienas mistērijas Popē", tradicionālie Maizes svētki Otaņķos, Suitu amata diena, Ventspils novada sakrālās mūzikas festivāls un citi.

Latvijā

Jāizrauj visas elektroierīces no rozetēm, nedrīkst turēt vaļā logus, metāls pievelk zibeni, jāuzmanās no lodveida zibens – mēs visi jau kopš bērnības esam dzirdējuši dažādus noteikumus, kas jāievēro negaisa laikā. Kuri no tiem ir patiesi, un kuri kļuvuši par mītiem? To skaidro apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums Balcia kopā ar enerģētikas uzņēmuma Energrid ekspertiem.