Aizdegoties kūtij un piebūvei Aizkraukles novadā cietis cilvēks

© Gints Ivuškāns / F64

Svētdien Aizkraukles novada Bebru pagastā ugunsgrēkā cietis cilvēks, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vakar ap plkst.17.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizkraukles novada Bebru pagastu, kur dega kūts ar piebūvi 60 kvadrātmetru platībā un malkas šķūnis 80 kvadrātmetru platībā.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, kūts jumts bija jau iebrucis, savukārt malkas šķūnī izdevās apturēt ugunsgrēka izplatīšanos. Mēģinot veikt dzēšanas darbus pirms glābēju ierašanās, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Jau ziņots, ka svētdienas pēcpusdienā tika saņemts izsaukums uz Skanstes ielu Rīgā, kur nesen uzceltā biznesa centra "Elemental" pagrabstāvā bija izcēlies ugunsgrēks.

Notikuma vietā tika konstatēts, ka 120 kvadrātmetru platībā dega ventilācijas iekārta, starpstāvu pārsegums un no dzesēšanas iekārtas noplūdis šķidrums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās 21 cilvēks.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 45 izsaukumus: 21 - uz ugunsgrēku dzēšanu, tostarp uz diviem kūlas ugunsgrēkiem un diviem meža ugunsgrēkiem, 13 - uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi izrādījušies maldinoši.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.