VIDEO: Traucoties ar 136 km/h, autovadītājs Liepājā pamatīgā reibumā cenšas aizbēgt no policijas

© Dmitrijs Suļžics/MN

Liepājā par braukšanu 2,2 promiļu reibumā un bēgšanu no policijas aizturēts autovadītājs, informē Valsts policija.

1. maija vakarā patruļas uzmanību, patrulējot Liepājā, Flotes ielā, piesaistīja automašīna "Audi", kuras vadītājs Oskara Kalpaka ielā pārvietojās ātri un agresīvi.

Likumsargi deva norādījumus transportlīdzekļa vadītājam apstāties, taču viņš paātrinājās un ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības.

Automašīnas vadītājs ievērojami pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, sasniedzot 136 kilometrus stundā, kā arī pārkāpa vairākus ceļu satiksmes noteikumus.

Automašīnas vadītājs veica transportlīdzekļa apdzīšanu uz dzelzceļa pārbrauktuves, šķērsoja tramvaja sliežu ceļa klātni šim nolūkam neparedzētā vietā, veica priekšā braucoša transportlīdzekļa apdzīšanu un šķērsoja ceļa horizontālo apzīmējumu "nepārtraukta līnija".

Automašīnas vadītājs apstājās Rīgas ielā. Veicot alkohola pārbaudi viņa izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,29 promiļu reibumā.

Vīrietis nogādāts policijas iecirknī, kurā bija agresīvs, ignorēja amatpersonas likumīgās prasības, kā arī centās uzbrukt policijas darbiniekam. Vīrietis nepatraukti lamājās ar rupjiem, necenzētiem vārdiem un uz aizrādījumu pārtraukt pretlikumīgās darbības, nereaģēja.

Valsts policijas amatpersonas pret vīrieti sāka administratīvo pārkāpumu procesus. Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, ir sākts kriminālprocess.

Latvijā

Visbiežāk Latvijas autovadītāji mēdz strauji mainīt braukšanas joslas sastrēgumu laikā, kā arī sastrēgumu laikā nepalaiž citus autovadītājus pārkārtoties savā joslā, pat ja citu automašīnu vadītāji izmanto pagriezienrādītāju - "If Apdrošināšana" jaunākā Latvijas autovadītāju aptauja atklāj, kādi netikumi piemīt Latvijas autovadītājiem viņu pašu vērtējumā.

Svarīgākais