Ar rekordu noslēdzas ikgadējais skrējiens “Apkārt Cēsīm”

© Publicitātes foto

Sestdien Cēsīs notikušajā ikgadējā un spēcīgu sastāvu pulcējošā skrējienā “Apkārt Cēsīm” 10km distancē ar jaunu trases rekordu vīriešiem uzvarēja daudzkārtējs Latvijas čempions un Latvijas rekordists pusmaratonā, mārupietis Dmitrijs Serjogins, vēsta sacensību organizatoru pārstāvis.

Sievietēm pirmo vietu ieguva junioru čempione stadionā un telpās Alise Petrova. Tikmēr 5km nepārspēti aplika alūksnietis Jānis Žagars un dobelniece Marta Gustiņa, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Jau trešo gadu pēc kārtas Cēsīs norisinājās atjaunotais “Apkārt Cēsīm” skrējiens, ko ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu rīko SK “Ašais” ar Austri Āboliņu priekšgalā, kurš norādīja, ka organizatori ļoti centās, lai skrējēji varētu sasniegt savus mērķus. Līdzorganizatore Kristīne Vilcāne uzsvēra, ka tradīcija ir atgriezusies uz palikšanu, bet ilggadējais skrējiena atbalstītājs Ansis Kuplis norādīja, ka aktivitāte un iesaiste ir pozitīvs priekšnosacījums, lai cēsinieki un citi būtu laimīgi, un ka skrējiens “Apkārt Cēsīm” ir notikums, kur to apliecināt un kur var baudīt pozitīvas emocijas, uzkrājot enerģiju ikdienas skrējienam.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šoreiz šajā iecienītajā skrējienā, kur dalībnieku skaits sniedzās pāri četriem simtiem, piedalījās vairāki spēcīgākie Latvijas skrējēji, kuriem šoreiz pievienojās arī Igaunijas čempioni, pamazām padarot šo skrējienu par starptautisku un vēl vairāk pastiprinot sastāvu. Pateicoties “Specific”, kas kvalitatīvas dzīvnieku barības sarūpētājs, tika nodrošināts naudas balvu fonds ne tikai pirmajam sešiniekam sievietēm un vīriešiem 10km, bet arī pirmajam trijniekam vairākās vecuma grupās 5km distancē.

Vīriešiem 10km pārliecinošu uzvaru ar vairāk nekā minūtes pārsvaru svinēja Dmitrijs Serjogins, kurš varēja atļauties pirms finišā līnijas uztaisīt arī padsmit reizes atspiešanos. Latvijas rekordists pusmaratonā, kurš Cēsīs palika nepārspēts arī 2022. gadā skrējienā atjaunošanas reizē, ar rezultātu 31:09 uzstādīja arī šīs reljefotās trases rekordu. Otrais finišēja daudzkārtējais Igaunijas čempions stadionā un telpās Ollavi Allase, bet trijnieku noslēdza pirms divām nedēļām Vācijā Latvijas U18 rekordu 10000m sasniegušais Emīls Matiass Reinfelds, kurš februārī izcīnīja divas zelta medaļas Latvijas čempionātā telpās U18 grupā. No igauņa Reinfeldu šķīra 17 sekundes.

Sievietēm gan izvērtās līdzvērtīgāka cīņa par uzvaru. 2022. gadā ieņēmusi otro vietu 5km, pērn finišējot otrā aiz trases rekordistes un Latvijas rekordistes Agates Caunes (33:10), šogad beidzot uzvaru svinēja Alise Petrova, kura labo formu rādīja arī 23. martā un 20. aprīlī “Stirnu buka” posmos, kur uzvarēja skolu čempionāta distancēs. Alise ar personīgo rekordu 10km - 37:55, vienīgā noskrēja ātrāk par 38 minūtēm un par 16 sekundēm apsteidza visu laiku netālu aizmugurē skrienošo 2003. gada pasaules vicečempioni jaunietēm un daudzkārtējo Latvijas čempioni Jeļenu Ābeli, kura ir sezonas labākā rezultāta īpašniece pusmaratonā. Pusotru minūti aiz uzvarētājas finišēja visa kaluma medaļas īpašniece Latvijas čempionātos skriešanā Kitija Valtere, kura aiz Innas Žolnerovičas šogad “Stirnu bukā” divas reizes ir bijusi otrā.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.