Cēsu novada pašvaldība senioriem uzsauc divus bezmakas braucienus sabiedriskajā transportā mēnesī

© Kaspars Krafts / F64

No 1.maija 75 gadu vecumu sasniegušiem Cēsu novada senioriem divi braucieni mēnesī sabiedriskajā transportā pašvaldības teritorijā būs bez maksas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Lai uzlabotu Cēsu novada senioru mobilitātes iespējas, pašvaldība apstiprinājusi noteikumus par sabiedriskā transporta braukšanas atvieglojumiem.

Atvieglojumi tiks finansēti no pašvaldības budžeta, un tie paredz atlaides 100% apmērā par diviem braucieniem kalendārajā mēnesī sabiedriskajā transportā pašvaldības norādītajos maršrutos, ko nodrošina pašvaldībai piederošais pasažieru pārvadātājs AS "CATA".

Lai saņemtu šos atvieglojumus, personas vecumā no 75 gadiem, kuru dzīves vieta ir deklarēta Cēsu novadā, varēs izmantot elektroniskās abonementa kartes, kas apliecina viņu tiesības saņemt piemēroto atlaidi. Kartes izsniegšanu un atvieglojumu piešķiršanu no 1.maija organizēs Cēsu novada Valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri vai apvienību pārvaldes.

Senioriem jādodas uz Cēsu novada valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru vai apvienības pārvaldi, jāuzrāda personas apliecinošs dokuments, jāiesniedz iesniegums par atvieglojumu piešķiršanu un elektroniskās abonementa kartes saņemšanu.

Latvijā

Visbiežāk Latvijas autovadītāji mēdz strauji mainīt braukšanas joslas sastrēgumu laikā, kā arī sastrēgumu laikā nepalaiž citus autovadītājus pārkārtoties savā joslā, pat ja citu automašīnu vadītāji izmanto pagriezienrādītāju - "If Apdrošināšana" jaunākā Latvijas autovadītāju aptauja atklāj, kādi netikumi piemīt Latvijas autovadītājiem viņu pašu vērtējumā.

Svarīgākais