PVD Saulkrastos izņem vairāk nekā 30 antisanitāros apstākļos turētus suņus

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus un kucēnus, kā arī vienu papagaili, kas tika turēti antisanitāros apstākļos, informē PVD pārstāvji.

Dzīvnieki nogādāti dzīvnieku patversmēs.

PVD informē, ka, pārbaudot saņemto sūdzību par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, dienests no īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus, tostarp kucēnus, jo pārbaudē konstatēts, ka īpašumā notiek nekontrolēta dzīvnieku vairošanās, dzīvnieki tiek turēti antisanitāros apstākļos un tiem netiek nodrošināta pienācīga barība un dzeramais ūdens.

Dienesta pārstāvji skaidro, ka, ierodoties inspektoriem, dzīvnieku īpašniece apgalvoja, ka īpašumā atrodas seši pieauguši suņi un uzrādīja viņu pases. Turpinot pārbaudi, konstatēts, ka mājas otrajā stāvā, starp dažādiem atkritumiem antisanitāros apstākļos uzturas vairāk nekā 20 suņu, turklāt kucēni bija paslēpti somās. Atverot somu rāvējslēdzējus, inspektori katrā konstatēja vismaz divus kucēnus, kuriem, esot iesprostotiem somās, jau bija sācis trūkt skābeklis.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka tikai četri suņi apzīmēti ar mikroshēmu, sešiem suņiem ir pases un tikai diviem suņiem ir derīgas trakumsērgas vakcinācijas, kuru termiņš drīz beigsies.

Tikpat antisanitāros apstākļos mājas otrajā stāvā tika turēts arī papagailis.

Par konstatētajiem pārkāpumiem PVD sācis administratīvā pārkāpuma procesu.

Latvijā

Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.