Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Briškens: Uz Latvijas ceļiem iet bojā 4 reizes vairāk cilvēku nekā Zviedrijā un Norvēģijā

© Ģirts Ozoliņš/MN

Latvijā biežākie smago ceļu satiksmes negadījumu veidi uz valsts ceļiem ir saistīti ar sadursmēm, tāpēc ceļu drošības infrastruktūras investīcijām ir kritiska nozīme, un tā noteikti saglabāsies kā prioritāte no Satiksmes ministrijas (SM) puses, ceturtdien ikgadējā Latvijas ceļu nozares konferencē sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Briškens norādīja, ka SM nav ne mazāko šaubu par ceļu infrastruktūras nozīmi gan Latvijas attīstībā, gan starptautiskajā un reģionālajā savienojamībā, gan savienojamībā veselības, izglītības, drošības un ekonomikas konkurētspējas kontekstā.

"Šogad ir izdevies investīciju budžetu ceļu nozarē palielināt par 20 miljoniem eiro. Vienlaikus es apzinos, ka Latvijas autoceļu fonds ir nepietiekams jau daudzu gadu garumā," piebilda Briškens.

Ministrs atzīmēja, ka gaidāmajās valsts budžeta sarunās viņš iestāsies par to, lai autoceļu fondā būtu vairāk finansējuma un lai vairāk būtu pieejami fondu projekti.

Tāpat Briškens sacīja, ka SM turpina darbu pie lielajiem attīstības projektiem, piebilstot, ka pērn satiksmei izdevās atvērt Ķekavas apvedceļu, kas ir realizēts ar publiskās un privātās partnerības (PPP) modeli.

"Līdzīgu modeli mēs vēlamies piemērot arī pārējiem elementiem "Via Baltica" koridorā - gan Bauskas-Iecavas apvedceļam, gan tālāk Rīgas apvedceļa izbūvei. Ministrija ir sagatavojusi visu nepieciešamo dokumentāciju, lai varētu virzīties uz priekšu," sacīja Briškens.

Komentējot Salacgrīvas tilta pārbūves situāciju, Briškens norādīja, ka, ministrijai un nozarei sadarbojoties, ir izdevies atrast ātrus risinājumus, lai šāda veida Latvijas savienojamībai kritiskos infrastruktūras objektus varētu atjaunot maksimāli īsos termiņos.

"Salacgrīvas tilts ir nodots valsts īpašumā uz rekonstrukcijas laiku, un projektam ir finansējums. Faktiski šajā būvniecības sezonā esam gatavi uzsākt darbus," atzīmēja ministrs.

Viņš arī norādīja, ka viena no ministra prioritātēm ir satiksmes drošība, jo uz Latvijas ceļiem iet bojā četras reizes vairāk cilvēku nekā Zviedrijā un Norvēģijā. "Skaidrs, ka šāda situācija nav pieļaujama. Patlaban esam atraduši veidu, kā dubultot investīcijas ceļu investīciju sadaļā, kas ir saistīta ar drošības uzlabojumiem, tostarp sargājot mazāk aizsargātos satiksmes dalībniekus," viņš minēja.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien un piektdien, 19.aprīlī, VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) rīko ikgadējo Latvijas ceļu nozares konferenci. Konferences pirmā diena ir veltīta satiksmes drošībai un ar to saistītiem jautājumiem, savukārt konferences otrā diena būs veltīta kvalitātes un tehnoloģiju jautājumiem.