Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

LVC ziņo: Pie Ventspils sākti apjomīgi ceļu remontdarbi

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Ventspils novada Tārgales pagastā sākta reģionālā autoceļa Ventspils-Dundaga (P77) pārbūve no krustojuma ar reģionālo autoceļu Ventspils-Kolka (P124) līdz krustojumam ar meža ceļiem "Riestu dambis" un "Otrais riestu dambis", informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

LVC informē, ka patlaban maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums autoceļa (P77) būvdarbu posmā ir 70 kilometri stundā (km/h).

Pieaugot būvdarbu apjomam, LVC paredz, ka tiks ieviesti papildu satiksmes ierobežojumi - satiksmi organizēs arī ar luksoforu palīdzību un samazinās atļauto braukšanas ātrumu līdz 50 km/h.

Autoceļa Ventspils-Dundaga (P77) posmā veiks pilnu ceļa segas pārbūvi, izbūvējot jaunu salizturīgo un nesaistītu minerālmateriālu kārtu un divas kārtas asfaltbetona, kā arī posmā sakārtos ūdens atvadi - raks grāvjus un izbūvēs jaunas caurtekas.

Vienlaikus ceļa nodalījuma joslā izzāģēs kokus un krūmus, kuri traucē ceļa konstrukciju izbūvi vai ir bīstami satiksmei. Pārbūvēs arī visas četras autobusu pieturvietas un uzstādīs jaunas ceļa drošības barjeras.

Būvdarbus veiks SIA "SC Grupa" par 3,263 miljoniem eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN). Būvuzraudzību īsteno SIA "Būvju profesionālā uzraudzība", bet projekta autors ir SIA "Vertex projekti". Darbus plānots pabeigt šā gada oktobrī.

Minētais reģionālā autoceļa Ventspils-Dundaga (P77) posms ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Administratīvi teritoriālās reformas izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā. Būvdarbus finansē no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem.

LVC atzīmē, ka šis ir otrais apjomīgais pārbūves projekts pie Ventspils, jo kopš marta vidus darbi notiek arī reģionālā autoceļa Ventspils-Kolka (P124) sākumposmā līdz pagriezienam uz Liepeni un ir ieviesti četri reversās kustības posmi.

Autovadītājiem būvdarbu dēļ līdz rudenim būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un ilgāku laiku ceļā, iebraucot Ventspilī gan no Dundagas, gan Kolkas puses, norāda LVC.