Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Talsu novads sāk īstenot taupības pasākumus - pašvaldības darbiniekiem noteikts nepilns darba laiks

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

No šodienas lielākajai daļai Talsu novada pašvaldības iestāžu un struktūrvienību darbinieku noteikts nepilnais darba laiks, kas ietekmēs arī pašu iestāžu un struktūrvienību darba laiku, informē pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Kā vēstīts, Talsu novada pašvaldībā finanšu taupības dēļ lielākajai daļai pašvaldībā strādājošo noteikts nepilns darba laiks, tas ir, 32 stundas nedēļā. Nepilna darba laika noteikšanai līdz šim nav piekrituši 44 darbinieki.

Pieņemtais lēmums ietekmēs arī atsevišķu iestāžu un struktūrvienību darbu, piemēram, izmaiņas būs bibliotēku, kultūras un tautas namu darba laikā. Katra no iestādēm un struktūrvienībām pati noteiks atbilstošāko darba laika organizāciju, pirms tam izvērtējot apmeklētāju paradumus.

Pilsētu un pagastu pārvaldes iedzīvotajiem būs atvērtas no pirmdienas līdz ceturtdienai, ar darba laiku no plkst. 8 līdz 17, bet otrdienās no plkst. 9 līdz plkst. 18.

Samazinājums no ierastajām 40 darba stundām nedēļā līdz 32 netiek piemērots pedagogiem un atsevišķiem amatiem, uz ko darba specifikas dēļ nav iespējams attiecināt šo nosacījumu. Piemēram, konkrētu izglītības iestāžu direktoru vietniekiem, dežurantiem, garderobistiem, administratoriem, tehniskajiem darbiniekiem, saimniecības pārziņiem, skolotāju palīgiem, pavāriem un pavāru palīgiem, apkopējiem.

Arī pašvaldības policijas vecākie inspektori un inspektori, pansionāta "Lauciene" darbinieki, dzimtsarakstu nodaļas vadītājs un vadītāja vietnieki, lai nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību, strādās normālo darba laiku, proti, 40 stundas nedēļā.

Centrālajai pārvaldei nepilnais darba laiks būs noteikts no 1. jūnija, kad būs noslēgusies reorganizācija.

Centrālās pārvaldes speciālisti no 1. jūnija strādās no pirmdienas līdz ceturtdienai. Pirmdien, trešdien, ceturtdien no plkst. 8 līdz 17, bet otrdien no plkst. 9 līdz 18. Piecas darba dienas nedēļā, piemērojot maiņu darbu, būs noteiktas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Informācijas un Komunikāciju tehnoloģiju un Tūrisma nodaļas darbiniekiem, kā arī autobusu un mikroautobusu vadītājiem.

Izmaiņas iestāžu, struktūrvienību, Centrālās pārvaldes darba laikā tiks publicētas pašvaldības tīmekļvietnes "www.talsunovads.lv" kontaktinformācijas sadaļā.