Piektdiena, 24.maijs

redeem Ilvija, Marlēna, Ziedone

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Daugavpilī aizturēts Krievijas kara noziegumu slavinātājs

© pexels.com

Valsts policija Daugavpilī aizturējusi kādu vīrieti par huligānismu un Krievijas kara noziegumu slavināšanu, informē policija.

Valsts policija 6.aprīlī saņēma informāciju, ka Daugavpilī, krogā "Artilērijas pagrabi", kāds vīrietis uzvedas agresīvi, rupji traucē sabiedrisko kārtību un publiski slavina Krievijas kara noziegumus. Tāpat vīrietis nodarīja miesas bojājumus kādam 1985.gadā dzimušam vīrietim.

Veicot izmeklēšanas darbības, aizdomās par šiem nodarījumiem Valsts policija 10.aprīlī aizturēja 1978.gadā dzimušu vīrieti. Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajam.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 74.1 panta pirmās daļas par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu, kā arī pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas - par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

LTV iepriekš ziņoja, ka uz kluba "Artilērijas pagrabi" sienas Daugavpilī naktī uz trešdienu ieskrāpēts Krieviju slavējošs uzraksts. Valsts policija ierosinājusi administratīvā pārkāpuma procesu par militārās agresijas un kara noziegumus slavinoša simbola izmantošanu publiskā vietā.

Kluba īpašnieks Andrejs Faibuševičs novērojis, ka agresija pēdējā laikā palielinājusies. Pirms dažām dienām klubā noticis kautiņš, kurā krievu valodā runājoši cilvēki izsauca agresorvalsti slavējošus saukļus.