Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Policija atradusi un aizturējusi vīrieti, kurš Liepājas prokuratūras teritorijā novietojis aizdomīgo priekšmetu

© f64.lv, Aivars Ķesteris

Vakar Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras teritorijā atrasts aizdomīgs priekšmets. Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas norobežoja teritoriju līdz Nacionālo bruņoto spēku ierašanās brīdim un vienlaikus policisti uzsāka vīrieša, kurš šo priekšmetu nolika, meklēšanas pasākumus. Vīrietis vakar aizturēts un nogādāts policijas iecirknī.

Vakar, 10.aprīlī Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, Kūrmājas prospektā, Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras teritorijā atrasts aizdomīgs priekšmets. Operatīvie dienesti norobežoja teritoriju līdz Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālistu ierašanās brīdim, lai noskaidrotu, vai priekšmets ir sprādzienbīstams.

Vienlaikus Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas noskaidroja vīrieti, kurš šo priekšmetu nolicis un uzsāka viņa meklēšanas pasākumus, kas arī bija par iemeslu tam, kāpēc likumsargi apturēja starppilsētu autobusus, jo pastāvēja varbūtība, ka vīrietis dosies uz savu deklarēto dzīvesvietas adresi Dienvidkurzemes novadā. Dienvidkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas vīrieti aizturēja trešdienas pēcpusdienā un nogādāja viņu Valsts policijā.

Savukārt ap pulksten 14.00, kad notikuma vietā ieradās Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti un, apskatot priekšmetu, norādīja, ka tas nav sprādzienbīstams, likumsargi priekšmetu savāca un veiks tālākās darbības kriminālprocesā, kur ekspertīzē speciālisti noteiks, kas šis par priekšmetu.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda veida likumpārkāpumiem, tostarp narkotisko vielu neatļautu apriti un iepriekš izrādījis nepatiku un agresiju pret valsts iestādēm, jo pret viņu uzsākti kriminālprocesi, kuros notiek izmeklēšana.

Valsts policijas amatpersonas šobrīd uzsākuši pret vīrieti vēl vienu kriminālprocesu par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu (huligānisms). Likumsargi lems par drošības līdzekļa - apcietinājuma piemērošanu aizturētajam.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.