Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Talsu novada pašvaldība lūgs atļauju aizņemties līdz 3 miljoniem eiro

© Kaspars Krafts / F64

Talsu novada dome trešdien nolēma vērsties Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē, lūdzot atļauju ņemt aizņēmumu budžeta un finanšu vadībai Valsts kasē līdz 3 miljoniem eiro, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Talsu novada pašvaldībai nepieciešams aizņēmums budžeta un finanšu vadībai, lai segtu īslaicīgu finanšu līdzekļu deficītu uzturēšanas izdevumu nodrošināšanai 3 miljoni eiro.

Ja sākotnēji Talsu novada pašvaldība bija plānojusi aizņēmumu 2 miljoni eiro, tad, izvērtējot gan funkciju nodrošināšanai, gan iesākto investīciju projektu īstenošanai nepieciešamo finansējumu, tiks lūgts aizdevums līdz 3 miljoniem eiro. Tā atmaksa plānota 2025. un 2026.gada laikā, un šādam aizņēmumam pašvaldība ir tiesīga pieteikties tikai reizi trijos gados.

Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Pētersone (NA) informēja, ka maijā plānoti Talsu novada pašvaldības budžeta grozījumi, kas ietvers arī patlaban dažādās jomās plānoto izdevumu samazināšanu.

Apsverot aizņēmuma ņemšanu 3 miljonu eiro apmērā, pašvaldība saņēmusi ieteikumu vairs neuzņemties ilgtermiņa papildu saistības, proti, šis ieteikums attiecas uz jaunu investīciju projektu īstenošanu. Pakāpeniski stabilizējot naudas plūsmu, šis nosacījums var mainīties, bet patlaban pašvaldībai jāsedz ar pamata funkciju izpildi saistītie izdevumi.

Ja Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes lēmums būs pozitīvs, tad Talsu novada pašvaldība, iesniedzot attiecīgos rēķinus vai citus apliecinošos dokumentus, vērsīsies Valsts kasē, kas izvērtēs izdevumu pamatotību un pārskaitīs pašvaldībai attiecīgajā brīdī nepieciešamo finansējumu uzturēšanas izdevumu segšanai.

Tāpat tika pieņemts lēmums vērsties Valsts kasē pēc aizņēmuma Valdemārpils vidusskolas stadiona un Talsu pamatskolas pārbūves pabeigšanai.

Papildu šiem lēmumiem, pašvaldības domes deputāti apstiprināja arī precizēto rīcības plānu, kas ietver jau īstenotās, iesāktās aktivitātes un ilgtermiņa ietekmi uz pašvaldības 2025. un 2026.gada budžetu.

Kā vēstīts, Talsu novada pašvaldība šogad atteikusies no dažādām brīvprātīgajām iniciatīvām, pakāpeniski tiek samazināts amatu vietu skaits un no 15.aprīļa vairumam pašvaldībā strādājošo noteikts nepilnais darba laiks, tas ir, 32 stundas nedēļā.