Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Latvijas lauksaimniecības attīstībai pieejams atbalsts 34 miljonu eiro apmērā

© Ģirts Ozoliņš / F64

Atbalstam lauksaimniecības attīstībai 2024.gadā būs pieejami 34 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

Kā norāda ministrijas pārstāvji, lai nodrošinātu Eiropas Savienības (ES) atbalstu lauksaimniecībai 2024.gadā, otrdien valdība apstiprināja ZM izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība investīciju veicināšanai lauksaimniecībā".

Tāpat ZM pārstāvji skaidro, ka atbalsts 23,5 miljonu eiro apmērā paredzēts kredītprocentu daļējai dzēšanai primārajiem lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvajām sabiedrībām, uzņēmējiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecības produktu pārstrādi, kā arī ar zvejniecību, akvakultūru vai to produktu apstrādi.

Astoņus miljonus eiro novirzīs lauksaimniecībā izmantojamiem zinātnes pētījumiem un lauksaimniecības zinātnisko institūciju materiāli tehniskās bāzes pilnveidošanai, savukārt 2,5 miljonu eiro atbalsts rezervēts selekcijas materiāla izstrādei, lai veicinātu konvenciālo, integrēto un bioloģisko lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju ieviešanu, skaidro ministrijas pārstāvji.

ZM pārstāvji norāda, ka grozījumi paredz arī atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai par visiem AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" aizdevumiem, kas izsniegti pēc 2015.gada 24.aprīļa, kā arī par tiem "Altum" aizdevumiem, par kuriem atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai netika izmaksāts 2023.gadā.

Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".