Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Ķūļciema iedzīvotāji spiesti pārkāpt likumu, lai varētu "izdzīvot"

Attēlam ir ilustratīva nozīme © f64.lv, Kaspars Krafts

Ķūļciema iedzīvotāji, tiesa gan, pārkāpjot likumu, pašrocīgi cīnās ar ceļu problēmu. Turklāt dara to ļoti inovatīvā veidā. Kā uz nosodīto sola pirms pāris dienām Ķūļciema iedzīvotāji nosēdināja visu Talsu novada domes vadību. Un lika skatīties video, kurā acīmredzami automašīnām sāpīga katra bedre. Turklāt tagad vēl uz visiem ceļiem, kad ved uz ciemu, ir 10t ierobežojums. Vairāki uzņēmēji izmisumā atklāja, ka viņiem nākas pārkāpt likumu – zīmes uz brīdi vienkārši aizklāt ar maisiem, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Lai gan šķiet, ka Ķūļciems ir nekuriene, tajā ir vairāki uzņēmumi - ne tikai tādi, kas ražo vietējam tirgum, bet arī eksportam. Taču rudenī un pavasarī vismaz uz mēnesi to darbībai draud apstāšanās, jo nevar piegādāt izejvielas, ņemot vērā jaunos svara ierobežojumus. Uzņēmēji atzīst, ka sods ir izdevīgāks, nekā apturēt darbību pavisam. Nedēļā viņiem kravas automašīnas pienāk 2 līdz 3 reizes. Ir gadījumi, kad autovadītāji likumpārkāpumam nepiekrīt, apgriežas un aizbrauc.

Mikus Fībigs, “Avoti M” ražošanas vadītājs stāsta: “Vienīgie, kam ir atļauja iebraukt, ir piena transports un līķu izvešana. Tātad, ja mēs nevaram piegādāt ne dīzeļdegvielu, ne lopbarības preces, tad piena tur vairs nebūs, ko izvest. Tur atliks tikai izvest līķus. Jo arī dzīvus dzīvniekus tu nevari izvest, jo tie ir par smagu.”

Tikmēr “Latvijas Valsts ceļi” norāda - izņēmumu nav! Un kā risinājumu piedāvā šķīdoņa laikā kravas dalīt.

“Ja smagais transports brauks pa šo sašķīdušo ceļu, tad viņiem vienkārši ceļa vairs var nebūt. Jā, kādu nedēļu to izdarīs, un pēc tā ceļa vienkārši vairs nebūs, jo tas būs neatgriezeniski sabojāts,” atklāj Anna Kononova, VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļas vadītāja.