Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Saldus novadā naktī izcēlies bīstams ugunsgrēks [papildināts]

© pexels.com

Saldus novadā aizvadītajā naktī kokmateriālu ražošanas objektā izcēlies plašs paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ugunsgrēks izcēlies kokapstrādes uzņēmuma SIA "Zusa" kokmateriālu ražošanas objektā, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uģis Zanders. Vienlaikus plašāku komentāru par ugunsgrēku Zanders nesniedza.

Plkst.2.19 VUGD saņēma izsaukumu uz Zirņu pagastu, kur kokmateriālu ražošanas objektā bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāva angāra tipa ēkas jumts pilnā platībā un liesmas izplatās uz blakus esošajām ēkām. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka notikuma vietā bija ļoti daudz degtspējīgu materiālu, kas veicināja liesmu izplatīšanos.

Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kurā dega ražošanas ēka 450 kvadrātmetru, blakus esošā ēka 300 kvadrātmetru, šķūnis 110 kvadrātmetru platībā, kā arī skaidu bunkurs un šķeldas kaudze 100 kvadrātmetru platībā, lokalizēts plkst.5.13.

Ugunsdzēsējiem izdevās no liesmām nosargāt trīs blakus esošās ēkas, kā arī traktortehniku un uzņēmuma gatavo produkciju.

Patlaban darbs notikuma vietā turpinās.

Kokapstrādes uzņēmums "Zusa" reģistrēts 2007.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. 2022.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 3,121 miljons eiro, bet peļņa bija 501 868 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma 2023.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Evita Zandere.