Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Uz karstām pēdām aiztur sešas personas par zādzību Smiltenes novadā

© Kaspars Krafts / F64

21. februāra naktī Smiltenes novadā, Bilskas pagastā no kādas mājas, brīvi piekļūstot, tika nozagti trīs motorzāģi, kā arī trīs trimmeri un mežistrādes darba ķivere. Rezultātā tika nodarīti materiālie zaudējumi 4880 EUR apmērā. Par notikušo policijā nekavējoties sākts kriminālprocess.

Veicot operatīvos pasākumus, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas, sadarbībā ar Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām pa karstām pēdām Balvu novadā aizturēja sešu personu grupu, kuru transportlīdzekļos tika atrastas nozagtās mantas.

2003., 2004., 2005.,1993., 1998., 1999. gadā dzimušajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pret vīriešiem sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 2. daļas - par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.