Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Svarīga ziņa autovadītājiem, kas grasās doties uz Jelgavas novadu

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Jelgavas novadā vairākos ceļu posmos ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, ziņo pašvaldība.

Mainīgo laikapstākļu dēļ pašvaldības autoceļu posmi zaudē nestspēju, veidojas satiksmei bīstamas bedres un ceļi kļūst grūti izbraucami. Lai neatgriezeniski nesabojātu nestspēju zaudējušos ceļus, atsevišķos ceļu posmos ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - izvietotas ceļa zīmes "Masas ierobežojums", kas aizliedz braukt transportlīdzekļiem, kuru kopējā faktiskā masa pārsniedz zīmē norādīto.

Atsevišķos Platones pagasta ceļu posmos liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 7 tonnām: Kveldes iela/Centra iela; Zīlēnu ceļš - Upenieki; Lielvircavas kapi - Alksnāji - Lietuvas šoseja; Tilta iela; Kubliņi - Zīlēnu ceļš.

Savukārt Glūdas pagasta Ūdeļu ceļa asfaltētajā posmā 340 m garumā liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 7,5 tonnām.

Iestājoties atkusnim, pasliktinās braukšanas apstākļi uz ceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu - tie ir autoceļi ar C un zemāku uzturēšanas klasi un lielākoties ar grants segumu.

Uz grants seguma ceļiem un ielām ilgstoša atkušņa rezultātā iestājas šķīdonis, proti, atkušņa ūdeņi un gruntsūdeņi veicina brauktuvju pārmitrināšanos, veidojas izskalojumi un bedres, ceļa segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās.

Šķīdoņa laikā grants autoceļu uzturēšana ir apgrūtināta, skaidro pašvaldībā. Darbus veicot ar smago tehniku, šķīdoņa laikā nestspēju zaudējušie ceļi tiek bojāti vēl vairāk. Uzlabot seguma stāvokli, veicot plānveida ikdienas uzturēšanas darbus - piebēršanu, planēšanu, greiderēšanu, varēs veikt tikai tad, kad būs iestājušies atbilstoši laikapstākļi ar beznokrišņu periodu un ceļi būs apžuvuši.

Avārijas bedru un iesēduma vietu piebēršana, lai nostiprinātu brauktuves, tiek veikta Salgales, Glūdas, Svētes, Līvbērzes un Platones pagastos. Mainoties laikapstākļiem, piebēršanas darbi var tikt apturēti, jo pārvietošanās ar smago tehniku brauktuves stāvokli var pasliktināt.