Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Jelgavā jaunietis sašauj pasažieru autobusa un kādas ēkas logu stiklus

© Ģirts Ozoliņš/MN

Šī gada 12. februārī Jelgavā pilsētas autobusam, laikā, kad tas pārvadāja pasažierus paredzētajā maršrutā, tika izdarīts šāviens pa loga stiklu, bojājot to. Nākamajā dienā Valsts policijā saņemta informācija no kādas netālu esošas ēkas, kurā konstatēti vairāku logu stiklu bojājumi, kas arī, iespējams, izdarīti ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu.

Valsts policija informē, ka gan vienā, gan otrā gadījumā neviena persona nav fiziski cietusi. Valsts policijā par šiem nodarījumiem nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess un amatpersonas uzsāka notikušā apstākļu skaidrošanu. Jau 13. februārī, veicot procesuālās darbības, tika noskaidrota vieta no kuras izdarīti šāvieni, kā arī iespējamā vainīgā persona. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas un aizturēts kāds 2001. gadā dzimis jaunietis.

2024. gada 12. februārī pulksten 17.24 Jelgavā pilsētas sabiedriskā autobusa šoferis, sniedzot pasažieru pārvadāšanas pakalpojumus un esot maršrutā no RAF rajona uz Jelgavas tirgu, braucot pāri Lielupes tiltam, izdzirdēja neraksturīgu šāviena troksni. Apturot transportlīdzekli šoferis konstatēja, ka ir bojāts autobusa kreisās puses loga stikls, ko iespējams izraisījis šāviens ar ierocim līdzīgu priekšmetu. Šāds nodarījums uzņēmumam “Jelgavas autobusu parks” radījis aptuveni 4000 eiro lielus materiālos zaudējumus.

Nākamajā dienā, 13. februārī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka konstatēti līdzīgi šāvienveida bojājumi kāda nama logu stiklos ēkai, kas atrodas netālu no vietas, kurā iepriekšējā dienā pasažieru autobusa šoferis konstatējis bojājumus autobusam.

Izmeklēšanas laikā, veicot apstākļu skaidrošanu, Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka bojājumi gan ēkas logiem, gan autobusam izdarīti ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu, kā arī noskaidrota vieta no kuras šāvieni tika izdarīti.

Veicot procesuālās darbības, noskaidrota iespējamā vainīgā persona - kāds 2001. gadā dzimis jaunietis. Puisis pavisam nesen savām personīgajām vajadzībām iegādājies pneimatisko pistoli, kā arī tērauda lodītes. Atgādinām, ka pneimatiskā ieroča iegādei personai nepieciešama tikai pase vai ID karte, kas apliecina 18 gadu vecuma sasniegšanu.

Šī gada 12. februāra vakarā jaunietis izlēmis treniņa nolūkos pavingrināties šaušanā. Brīdī, kad šāviena dēļ tika bojāts pasažieru autobusa stikls, jaunietis nobijās un pārtrauca treniņu.

Iespējamā vainīgā persona, 2001. gadā dzimušais jaunietis, tika aizturēts un šobrīd jaunietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Gan vienā, gan otrā gadījumā Valsts policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrajā daļā paredzēto nodarījumu par svešas mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja tā izdarīta vispārbīstamā veidā vai ja tā izdarīta lielā apmērā, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.