Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Latvijā \ Reģionos

Attaisnotas trīs Dobeles novada pašvaldības policijas amatpersonas, kuras apsūdzētas aizdomās par kukuļņemšanu

© Romāns Kokšarovs/MN

Rīgas apgabaltiesa februāra sākumā ir pilnībā attaisnoja trīs Dobeles novada pašvaldības policijas amatpersonas, kuras apsūdzētas aizdomās par kukuļņemšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2020.gada novembrī rosināja prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret trim Dobeles pašvaldības policijas darbiniekiem par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

Apsūdzības skatījumā, viens policijas inspektors, iespējams, pieprasīja fiziskai personai kukuli 300 eiro apmērā, lai pret fiziskās personas radinieci netiktu sākts kriminālprocess. Pēc kukuļa pieprasīšanas otrs policijas inspektors uzkūdīja kukuļa pieprasītāju prettiesisko labumu arī pieņemt.

Savukārt trešais Dobeles novada pašvaldības policijas inspektors, iespējams, šai pašai fiziskai personai pieprasīja kukuli 1500 eiro apmērā, lai pret fizikās personas radinieci netiktu sākta tiesvedība.

Zemgales rajona tiesa Jelgavā lietu izskatīja pērnā gada 9.jūnijā. Pirmās instances tiesa vienu apsūdzēto pilnībā attaisnoja, bet divām amatpersonām piesprieda nosacītus cietumsodus uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem. Par spriedumu tika saņemts prokurora protests un lieta tika nosūtīta Rīgas apgabaltiesai.

Apgabaltiesa lietu izskatīja šī gada 7.februārī. Tiesa nolēma atcelt Zemgales rajona tiesas notiesājošo sprieduma daļu un noteiktos sodus, līdz ar to visi lietā apsūdzētie attaisnoti.

Otrās instances spriedumu vēl varēs pārsūdzēt.